Kuru Fırçalama Tekniği ile Selülitlere Veda

Yazın yaklaşmasıyla birlikte selülitlerden kurtulma, pürüzsüz bir cilde kavuşma ve sıkılaşma telaşımız daha da artmış halde. Selülit tedavisinde son yıllarda adını daha sık duymaya başladığımız kuru fırçalamanın yaza hazırlanırken en büyük yardımcınız olacağını söylesek, ne dersiniz? Kuru fırçalama tekniğini ve faydalarını sizin için araştırdık…

Kan Akışını Hızlandırır

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarının da severek uyguladığı kuru fırçalama, kan akışını hızlandırmasıyla ünlü. Kan akışının hızlanmasıyla toksinlerin atılmasına yardımcı olan bu teknik, daha canlı ve enerjik bir cilt ve metabolizma için oldukça mühim.

Gözenekleri Temizler

Kuru fırçalama tekniği, gözeneklerde biriken yağı ve kiri uzaklaştırarak gözeneklerin temizlenmesini sağlıyor. Böylelikle cilt sağlıkla nefes alıyor ve pırıl pırıl parlıyor. Aynı zamanda batık kıllardan kurtulmak da bu yöntemle mümkün.

Ölü Hücreleri Arındırır

Kuruyan, çatlayan, sertleşen ölü derileri vücuttan atan kuru fırçalama tekniği düzenli uygulandığında ışıl ışıl bir cildin kapılarını açıyor.

Selülitle Mücadele Ediyor

Kan akışını hızlandıran, cilt altındaki yağ hücrelerine baskı uygulayarak harekete geçip erimelerine yardımcı olan kuru fırçalama tekniği, selülitle mücadele için en sık tercih edilen doğal yöntemlerden biri olarak öne çıkıyor.

Kuru Fırçalama Nasıl Yapılır?

Adından da anlaşılabileceği gibi kuru fırçalama kuru vücutta yapılır. Haftada birkaç gün duştan önce uygulayacağınız bu teknikte vücudunuzu aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle her bölge için en az iki dakika çok bastırmadan fırçalamalısınız. İşlemden sonra duşa girip sonrasında nemlendirici uygulayarak maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir