Anneler Günü’ne Geri Sayım

Anneler Günü her yıl Mayıs ayının ikinci haftasının Pazar günü kutlanıyor. Dünya genelinde kabul gören ve dünyanın her yerinde kutlanan bu özel gün, üzerimizde en çok emeği olan insanların yani annelerimizin emeklerinin hatırlanması ve onları mutlu etmek adına kutlanan özel bir gün.

Dünya genelinde ve Türkiye özelinde çeşitli firmalar, alışveriş siteleri bu özel günün kutlanması açısından çeşitli türden hediyeleri kapsayan Anneler Günü kampanyaları düzenliyorlar. Akla gelen her türden hediyenin sunulduğu bu platformlar, değişik hediye fikirlerinin hayata geçirilmesi açısından da aracı olarak kullanılabilir. Peki anneler günü ne zaman ortaya çıkmıştır ve ne kadar süreden beri kutlanmaktadır?

Anneler Gününün Tarihçesi

Anneler Gününün ortaya çıkışı ile ilgili çeşitli rivayetler bulunuyor. Bu rivayetlerden bazılarına göre Anneler Gününün ortaya çıkışı Yunan mitolojisi ve Antik Roma ile ilişkilendiriliyor. Anneler Günü bu rivayetler ile ilişkilendirilmek ile beraber, Anneler Gününün ortaya çıkışı ile ilgili en çok kabul edilen ve destek gören görüş Anneler Gününün 1914’te ortaya çıktığı görüşü. Bir diğer görüş ise Anneler Günü neden kutlanır? sorusuna cevap niteliğinde. Bu görüşe göre Anneler Günü tarihi, 1914 tarihine dayandırılıyor. Bu tarihin ilk olarak belirlenmesi Ana Jarvis isimli bir kadının yaşadıkları ile özdeşleştirilir. Ana Jarvis Amerikan vatandaşı bir öğretmendir. Annesi 1905 yılında vefat etmiştir. Annesine duyduğu büyük özlem ile okuduğu üniversite de çeşitli anma törenleri düzenlemiş ve bunu her sene düzenli olarak yapar hale gelmiştir. En başta hukuksuz bulunan bu durum, Ana Jarvisin hukuki uğraşları sonucu anayasal hale gelmiştir. Daha sonraları dünyada duyulan ve yaygınlaşan bu akım, dünya genelinde kutlanan bir Anneler Günü haline gelmiştir.  Bu denli anlamlı ve derin bir tarihçeye dayandırılan Anneler Günü her çocuk için büyük önem arz eder. Her çocuk annesine en güzel şekilde hediye alabilmek ve annelerini mutlu etmek ister. Peki anneler günü hediyesi ne alınabilir? Anneler günü sürprizi ne yapılabilir?

Anneler Günü Hediyesi Ne Alınabilir?

Şüphesiz ki anneler çocuklarının iyiliğinden başka bir şey istemezler. Onlar için en büyük hediye ise çocukları için yaptıklarının hatırlanması, saygı duyulması, vefa gösterilmesi ve bizlere gösterdikleri sevgi karşısın da onlara karşı da sonsuz bir sevgi duyulmasıdır. Biz çocuklar ise gösterdiğimiz bu saygı, sevgi ve vefanın yanında dünya genelinde kutlanan bu özel günde annelerimizi çeşitli hediyeler alarak mutlu etmek isteriz.

Anneler Günü Ne Zaman?

Anneler Günü ne zaman? sorusunun bu yıl cevabı ise 10 Mayıs. Bu sene 10 Mayıs 2020’de kutlanacak Anneler Günü için çeşitli alışveriş sitelerinde ve mağazalarda Anneler Günü indirimleri ve Anneler Günü kampanyaları yapılıyor. Normalde daha pahalı olan ürünleri bu özel gün sebebiyle daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Bunun yanında dünya genelinde en çok satılan ve alınması ilk akla gelen hediyeler çeşitli kolyeler, çanta, bileklik, parfümler, cüzdan, ayakkabı, saat, okuma alışkanlığına ve tarzına göre kitap, aile fotoğrafınızın veya sadece annenizin ve sizin olduğunuz bir tablo, farklı platformlar da hazırlanmış ve annenizin zevkine uyacağını düşüneceğiniz farklı türden hediyelikleri içeren bir hediye kutusu bu özel günü kutlamak için tercih edilebilir. Tüm bu ilk akla gelen şeylerin yanında unutulmamalıdır ki en özeli, kendi düşündüğünüz ve oldukça farkındalık içeren farklı bir hediye ile bu özel günün kutlanmasıdır.

Aklınıza gelebilecek bu sorulara cevap açısından yukarıda belirtilen hediye çeşitlerinin artıralım. Belirtilenlerin dışında kullanışlı bir nevresim, çeşitli çikolataları barındıran sevimli bir çikolata kutusu, belki klasik fakat bir çiçek demeti, şık bir kıyafet, güzel bir akıllı telefon, zevkine göre çeşitli makyaj malzemeleri, küçük ev aletleri, kullanımına göre şık bir eşarp, bir makaron kutusu, kendi kaleminizden bir şiir, fotoğrafınızın olduğu şık bir çerçeve veya güzel bir broş alarak annenize hediye edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir