Fendi’den İkonik Çantasına Özel Sergi: Hand in Hand

Fendi’nin aksesuar, çocuk giyim ve erkek giyim departmanlarından sorumlu kreatif direktörü Silvia Venturini Fendi, markanın yeni sergisi için 20 zanaatkarı davet etti. Hand in Hand adını taşıyan sergi Kasım ayında sanat ve moda severlerle buluşacak.

Roma’daki merkez binada gerçekleştirecek olan organizasyonda İtalya’nın farklı bölgelerinden isimler Fendi’nin ikonik Baguette çantasını yeniden yorumlayacak. Venturini, nesilden nesile aktarılan bu özel tasarım için “Sınırlı üretim sadece sayılardan ibaret değildir. Sınırlı malzemelerden yapıldığı, üretimi emek istediği veya yapabilen kişi az olduğu için sınırlı sayılmalıdır” diyor.

Zanaatkarları Buluşturan Sergi

Sergi boyunca bu özel tasarımı bizzat dönüştürecek olacak ustalar konuklara da farklı bir deneyim sunmuş olacak. Puglia’da bulunan Dadino’nun dantel işçiliği ya da Lazio’dan Massimo Maria Melis’in altın kaplama gümüş çerçeve süslemesi bunların arasında sayılabilir. Fendi’nin CEO’su Serge Brunschwig ise bu projeyi şu sözlerle özetliyor; “Bu proje oldukça anlamlı bir hamle. Zanaatkarlar yaptıkları tasarımlardan gelir elde ederken aynı zamanda onların işini yapmak isteyen genç insanlar kazanmış olacaklar.”

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir