Yüzük Ölçüsü Almanın En Kolay ve Pratik Yolları

İster nişan, ister düğün, ister yıl dönümünüze özel bir hediye için olsun, parmaklarınızda harika duran bir yüzük için, kolayca uygulayabileceğiniz yüzük almanın yollarını keşfederek size çok yakışacak o mükemmel yüzüğe hemen kavuşabilirsiniz. Yazımıza göz atarak en özel gününüzde her şeyin mükemmel olmasını sağlayabilirsiniz.

En romantik ve özel gününde, her şeyin eksiksiz ve yolunda gitmesini kim istemez? Belki hayatınızın en önemli sorusunu sormak için bir yüzük alacaksınız veya eşinize yıl dönümüne özel bir sürpriz yaparak aşkınızı tazeleyecek bir yüzük hediye etmek istiyorsunuz veya evlenmeye karar verdiniz ve ikiniz için de en ideal alyans seçeneğini arıyorsunuz. Yüzük ölçünüzü henüz bilmiyorsanız, bu pratik önerileri uygulayarak yüzük ölçüsü nasıl alınır, hemen şimdi uygulayarak yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz.

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Özellikle İnternet’ten yüzük siparişi vermek istiyorsanız, parmağınızın ölçüsünü bilmeniz yüzüğünüzün hayalinizdeki gibi durması için büyük önem taşıyor. Eğer yüzük ölçünüzü bilmiyorsanız, oldukça kolay uygulayabileceğiniz ölçü yöntemlerinden biri olarak; yüzüğü takmayı düşündüğünüz parmağınıza olan başka bir yüzük ile ölçüm yapmaya başlayabilirsiniz. Daha önceden de takmış olduğunuz bu yüzük, almayı planladığınız yüzüğü kullanacağınız parmağınıza rahatça oluyorsa, onu elinize alarak parmağınızın çapını ölçmeye başlayabilirsiniz.

Öncelikle milimetre (mm) ölçüsüne sahip bir cetveli alın ve hali hazırda var olan bu yüzüğünüzü yatay bir şekilde düz bir yüzeye yerleştirin. Yerleştirdikten sonra boydan boya yüzüğünüzün iç çapını ölçün. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta, yüzüğünüzün en geniş kısmını ölçtüğünüzden emin olmak ve ölçme işlemi sırasında yüzüğünüzün metal kısmını dikkate almamak. Daha sonrasında cetvelden milimetreyi okuyun ve sipariş vereceğiniz sayfadaki ölçüm tablosundan ÇAP değerine karşılık gelen ölçüyü sipariş formuna yazın. İşte en kolay yöntemlerden birini artık siz de biliyorsunuz ve hemen uygulamaya başlayarak siparişinizi verebilirsiniz.

Yüzük Ölçüsü Almanın Yolları

Eğer takmayı düşündüğünüz parmağınıza uygun bir yüzüğünüz yoksa elinize bir ip, parça tel veya şerit halinde bir parça kağıt parçası alın ve parmağınıza sarın. Kağıt şeridini veya ipi parmağınıza sarın ve iki ucunun birleştiği noktayı işaretleyin. Yine elinize milimetre (mm) ölçüsüne sahip bir cetvel alın ve kağıt veya ip üzerine işaretlediğiniz noktaya kadar olan bölümü, ölçmeye başlayın. Çıkan ölçü size parmağınızın çevresinin uzunluğunun ölçüsünü verecektir. Sonrasında ölçüm tablosundan, ÇEVRE değerine karşılık gelen ölçüyü bularak sipariş formuna yazıp işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Eğer internet yerine mağazaya gidecekseniz kuyumcularda üzerinde numaralar yazan; farklı farklı boyutlarda yüzüklerin yer aldığı ölçü anahtarı ile bu yüzükleri parmağınızda deneyerek ideal parmak ölçünüzü bulabilirsiniz. Başka bir yöntem olarak İnternet’te yer alan yüzük ölçü çemberlerinin yer aldığı bir görsele, yine var olan ve parmağınıza uyan bir yüzüğü tutarak altındaki ölçüyü bir kenara not edebilirsiniz. Burada önemli olan, İnternet’te bulduğunuz bu yüzük ölçü görselinin, orijinal boyutlarında olması ve güvenilir bir kaynakta yer alması.

Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın, size o çok yakışacak, özel günlerinizi ölümsüz kılacak yüzüğü, Altınbaş’ın eşsiz koleksiyonlarında bulabilirsiniz.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir