Pandemi Döneminde Bayramı Nasıl Kutlamalıyız?

Bu sene 30 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak Kurban Bayramı, korona virüs nedeniyle kontrollü sosyalleşmenin yaşandığı bir döneme denk geliyor. Bu bayramda geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nın aksine aile ziyaretleri yapabilecek, tatile gidebilecek ve sosyalleşebileceğiz. Ancak hem kendi sağlığımız, hem sevdiklerimizin sağlığı hem de toplum sağlığı için bazı önlemleri elden bırakmamakta fayda var. İşte pandemi döneminde bayram kutlarken dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta…

Ziyaretlerinizi Sınırlı Tutun

Bayramı coşkuyla kutlamak, tüm sevdiklerimizi, akrabalarımızı ziyaret ederek onlarla uzun saatler geçirmek elbette vazgeçilmezimiz. Ancak bu sene ziyaretleri sınırlı tutmanız gerektiğini unutmayın. Tercihen sadece kendi çekirdek aileniz, büyük anneler ve babalarla görüşmeyi tercih edin. Ne kadar az kişiyle görüşürseniz çevrenizi o kadar az riske atarsınız. Bu görüşmelerde birbirinizi öpmeyin, mutlaka maske kullanın ve hijyeniniz için bayram kolonyalarını bolca ikram edin.

Görüntülü Arama Yapın

Büyük anneler babalar, torunlar bir araya geldiğinizde diğer akrabalarınızı görüntülü arama yaparak kutlamak için harika bir fırsatınız var demektir. Her iki kameranın ucunda da kalabalık bir aile sevinç ve özlemle gülümserken, karşılıklı çayınızı içebilir, sohbetinizi edebilirsiniz.

Aile Fotoğrafınızı Paylaşın

Kendi büyük ailenizle bir araya geldiğinizde bu bayramın anısına fotoğraflar çekin ve sosyal medya hesaplarınızda tüm aile üyelerinizi etikletleyerek paylaşım yapın. Artık hemen herkesin bir Instagram ya da Facebook kullanıcısı olduğu günümüzde, akrabalarınız ve arkadaşlarınızla fotoğraflarınızın yorumlarında buluşmanız için hiç bir engel yok!

Kurban Kesim Alanlarına Dikkat

Bu Kurban Bayramı’nda kurban kesecekler için pek çok önlem alındıysa da kendi sağlığınızı düşünmek yine sizin elinizde. Bu sene kurbanınızı bağışlamak ya da hisse satın almak en doğru seçim. Şayet bir kesim söz konusu olacaksa da ailenin daha genç bir ferdinin, maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına maksimum seviyede uyum gösterecek şekilde bu sorumluluğu üstlenmesi en doğrusu olacaktır.

Sevdiklerinize Bayram Hediyesi

Bu sene alışverişleri online alışveriş platformlarından yapıyoruz! Bir eşarp, bir küçük ev aleti, parfüm ya da çiçek… Hem kadınlar, hem erkekler hem de çocuklar için pek çok uygun fiyatlı mücevher ve takı ise altinbas.com‘da sizi bekliyor….

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir