Sevgililer Günü İçin Kısa Tatil Önerileri

Sevgililer Günü, çiftler arasındaki aşkın tazelendiği ve ifade edildiği en özel günlerden biri. Bu özel günü sevgiliniz ya da eşinizle birlikte keyifli bir şekilde geçirmek, yepyeni bir ortamda yepyeni deneyimler yaşamak için size Sevgililer Günü’ne özel seyahat destinasyonları seçtik. Bu romantik günü keyifli bir tatile dönüştürmek için önerilerimize göz atmayı unutmayın.

Kayak Merkezleri

Kış ayları gelince ilk akla gelen destinasyonlar hiç şüphesiz kayak merkezleri. Sevgililer Günü’nü unutulmaz kılmak için bir kayak otelinde rezervasyon yaptırın ve sevgilinizle karın tadını çıkarın. Kayak malzemelerinizi satın alıp gidebilirsiniz veya dilerseniz gittiğiniz yerde kiralayabilirsiniz.

Bu tatil konsepti için yurt içinde birçok kaliteli kayak merkezi bulmanız mümkün. Pistleri olan kayak merkezilerden bazıları Bolu’daki Kartalkaya, Erzurum’daki Palandöken, Kars’taki Sarıkamış, Kayseri’deki Erciyes, Marmara Bölgesi’nin en ünlü kayak merkezi Uludağ ve popülerliği iyice artan Kartepe.

Termal Oteller

Soğuk havalarda dış mekanda değil iç mekanda olmayı sevenlerdenseniz Sevgililer Günü’nde termal oteller tam aradığınız seçenek olabilir. Mineralli suların dinlendiriciliği ve SPA merkezlerinin rahatlatıcılığına kendinizi bırakarak unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Türkiye, termal kaynaklar açısından oldukça zengin bir ülke. O yüzden termal bir Sevgililer Günü tatili için ilk sıranızda yer alabilir. Afyon, Yalova, Bolu, Nevşehir, Bursa, Denizli ve Balıkesir başta olmak üzere birçok ilimizde tam donanımlı, lüks termal ve spa oteller bulabilirsiniz.

Şehir Turları

Ne kayak merkezleri ne de kaplıcalar ilginizi çekmiyorsa ama Sevgililer Günü’nü evde geçirmek de istemiyorsanız istikametinizi bu romantik günü en güzel şekilde yaşayabileceğiniz şehirlere çevirmeyi düşünebilirsiniz.

Türkiye’de kışın en güzel yaşandığı şehirlerden biri Bolu. Hem oteller açısından oldukça zengin hem de kışın en güzel renklerini seyredebileceğiniz Abant Gölü, Yedi Göller Milli Parkı ve Gölcük burada. Ani Ören Yeri’nin bulunduğu Kars da karlar altında oldukça etkileyici olan şehirlerimizden biri.

Sevgililer Günü’nü geçirebileceğiniz güzel bir destinasyon aramanız romantik bir sebebe dayanıyorsa Altınbaş’ın eşsiz koleksiyonundan bir seçim yapmadan yola çıkmayın. Unutmayın, bir Sevgililer Günü seyahatini güzelleştirecek en temel şey, sevgilinizin mutlu olmasıdır.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir