Gelin Ayakkabısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çiftlerin birlikte yaşamaya adım attıkları özel bir gün olan düğün günü, kadınlar ve erkekler için hayatlarının en özel ve anlamlı günü oluyor. Düğün günü için gereken ne varsa detaylı bir şekilde planlanıyor ve gerçekleştiriliyor. Gelin ayakkabısı, saç ve gelinlik aksesuarları, gelin çiçeği, takılar gibi ayrıntılar gelinliği tamamlayan ve bir bütün haline getiren parçalar sevimli bir telaş içinde seçiliyor. Her sezon değişen düğün temalarına paralel olarak gelinlik ve tamamlayıcı aksesuarlarda da değişiklikler söz konusu oluyor. Son dönemlerde minimalist akımın etkisinde kalan düğün trendlerine uygun olarak tüm parçalar daha sade ve daha rahat şekilde tasarlanmaya tasarlanıyor. Düğününde rahatlığı şıklığa tercih eden kadınların sayısı artmaya başladıkça, gelinlik firmaları da rahat gelin ayakkabısı üretiyor.

Hem rahat Hem de Şık Gelin Ayakkabıları

Kadınlar düğün günlerinde çok uzun saatler ayakta kalıyor. Düğün gününüzü eziyete çevirmek istemiyorsanız tercihinizi daha rahat ve konforlu bir kullanım sunan spor ayakkabılardan yana kullanabilirsiniz. Esnekleşen ve sadeleşen trendler de gelinlerin beklenti ve isteklerine cevap veren tasarımları ile birbirinden şık ve modern gelin ayakkabılarına yöneliyor. Özellikle son dönemlerde sezon trendlerinde yer alan spor gelin ayakkabısı modelleri, kendine özgü yenilikçi çizgisi ve modern tasarımının yanı sıra rahatlığı ve şıklığı ile beğeni kazanıyor. Stilettolar, ince ve sivri topuk ayakkabılar yerini rahat, şık ve sade gelin ayakkabılarına bırakıyor. 

Trend Gelin Ayakkabıları

Düğünde özellikle ayak rahatlığını düşünenler günümüzün yeni trendi olan rahat gelin ayakkabılarını tercih ediyor. Rahatlığın yanına şıklık da eklemek isteyenler oylarını ince değil kalın topuklu ayakkabıdan yana kullanıyor. Dolgu topuk gelin ayakkabısı hem vintage hem de bohem gelinliklere uyum sağlaması ve ince topuklu ayakkabılara nazaran çok daha rahat bir olması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor.  

Özel gününe rahatlığın yanında şıklık da eklemek isteyen hanımların gözdesi olan bilekten bağlamalı kalın topuk ayakkabılar, bileği tam olarak sarıyor ve bilek burkulmalarının da önüne geçerek istenmeyen kazaları engelliyor.

Dolgu Topuk Gelin Ayakkabıları

Gizli dolgu ve platform topuk ile kalın topuğun birleştiği gelin ayakkabıları da tüm gün ayakta kalan gelin adaylarının ayak ağrılarını azaltıcı etki gösteriyor. Her tarzda ve renkte piyasaya sürülen platform topuk ayakkabılar özellikle prenses kesim ya da A kesim gelinlikleri kusursuz şekilde tamamlıyor.

Düz Gelin Ayakkabıları

En özel gecesinde en rahat ayakkabıyı giymek isteyen kadınlar ise topuksuz ve düz bir ayakkabı tercih ediyor. Ayrıca partnerine göre daha uzun boylu gelin adaylarının da tercihi olan düz gelin ayakkabıları, taşlı işlemeleri ve fiyonk şeklindeki farklı tasarımları ile şık ve zarif bir görünüme sahip oluyor.  

Farklı işlemeler, boncuklar ve desenlerle düz babet ayakkabı bile gelin ayakkabısına dönüştürülebiliyor. Düğününüzü kır ya da kumsal bir alanda yapmayı planlıyorsanız babet kullanılarak tasarlanan gelin ayakkabılarından satın alabilirsiniz. 

Spor Gelin Ayakkabıları

Son dönemin en gözde gelinlik ayakkabılarından olan platform topuklu spor ayakkabıları özellikle bohem tarzı gelinlikler ile çok hoş bir uyum yakalıyor. Özel olarak düğün için tasarlanan platform tabanlı spor ayakkabılar, gelin adayının özgürce hareket etmesini sağlarken diğer yandan şık görünümleri ile de ön plana çıkıyor. 

Gelin ayakkabısı seçerken en önemli faktör düğünün yapılacağı mekânın zemini. Zeminin taş, toprak, çimen, kum olması platform topuk spor ayakkabıları için her hangi bir problem teşkil etmiyor ve her ortama uyum sağlamayı başarıyor.

Renkli bir kişiliğe sahipseniz ve tek renk beyaz ile kendinizi sade hissediyorsanız renkli gelin ayakkabılarına yönelebilirsiniz. Düğününde de en az normal hayatındaki kadar renkli ve eğlenceli olmak isteyenlerin ortak tercihi olan renkli gelin ayakkabısı modelleri de artık pek çok firma tarafından tasarlanıyor. Salon düğünleri daha çok klasik konsepte uygun olduğundan renkli ayakkabılar topuklu şekilde de üretiliyor. Özellikle gipsy tarzındaki gelinlikleri mükemmel bütünleyen ürünlerin çoğunda gizli platform topuk bulunuyor. Bu sayede ince topuk ve stiletto türündeki ayakkabılara nazaran kişiye ekstra rahatlık sağlıyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir