Sağlıklı Bir İlişkinin 5 Sırrı

Sağlıklı Bir İlişkinin 5 Sırrı

Zamanın daha hızlı aktığı, ilişkilerin hızla tüketildiği yeni dünya düzeninde romantik bir ilişkisi olmayanlar mutlu ve uyumlu bir ilişkinin hayalini kurarken mutlu bir ilişkiye sahip olanlar bu mutluluğu nasıl sürdürebileceğini merak ediyor. Birlikte uzun yıllar geçirmiş, mutluluk ve uyumlarına özendiğiniz çiftlerin ilişki sırlarını merak ediyorsanız sizi buraya alalım.

Kıyaslamadan Uzak Durun

Uzmanlar mutluluğa ulaşmak isteyenlere kıyaslama yapmaktan kaçınmalarını öneriyor. Hayatımızı başkalarınınkiyle kıyaslamak onu değiştirmez. Ancak kendi hayatımız ile ilgili nasıl düşündüğümüzü değiştirir!

Peri Masallarına Kanmayın

Uzmanlara göre her ne kadar hikayelerde yaşanan büyük aşkları yaşamayı beklemesek de içten içe bunun hayalini kuruyoruz. Yapmamız gereken hayalini kurduğumuz büyüyü partnerimize karşı duyduğunuz sevgide görmek ve masallarda yaşanan şeylerin beklentisi içine girmemek.

İletişime Açık Olun

Üzücü bir durumda olduğunuzda partnerinizin sıkıntınızı kendiliğinden anlamasını beklemeyin. Karşı taraf zihninizi okuyamaz. Çoğunlukla partnerimize duygularımızı anlatmadan, bizi yalnız bırakmakla itham ediyoruz. Yapmanız gereken, partnerinize hissettiklerinizi anlatmak.

Ortak Hobiler Oluşturun

Günümüzün çoğunu kariyer peşinde koşmak ve gündelik görevlerimizi yerine getirmekle geçiriyoruz. Bu da kişilerin ilişkilerinde ortak ilgi alanları bulmaya çalışmalarını son derece önemli kılıyor. Çünkü ortak ilgi alanları partnerler arasında pozitif bir iletişim ve eğlencenin oluşmasını destekler.

Mizah Duygunuzu Geliştirin!

Uzmanlara göre bir ilişkide iyi bir mizah anlayışına sahip olmanın ortalama bir günü daha eğlenceli kılmaya ve kötü bir günün yükünü azaltmaya faydası olur. Bu mizah anlayışının pozitif bir yönü olması da önemlidir. Çünkü negatif espriler sadece gerilimi artırır.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir