Derin Mavinin Mücevher Hali: Safir

Safir taşı, yüzyıllardır görkemli görünüşüyle göz dolduran ve mücevher olarak kullanılan değerli bir taştır. O kadar büyüleyici bir taştır ki; Eski Mısır’da safirin tanrısı Horus’un gözü olduğuna inanılırdı. Ayrıca safir, Papalık makamının da sembolüdür. Hindu geleneğinde ise; Satürn ve özdenetimle ilişkilendirilir. Safirin en zengin olduğu yerlerden biri olan Hindistan’da böyle bir düşüncenin olması da çok normaldir. İşte safire dair bilmeniz gerekenler ve en şık Altınbaş safir mücevher tasarımlarından örnekler…

Safir denince akla mavi gelir ve bir bakıma maviyle özdeşleşmiştir. Ancak, safiri koyu maviden açık maviye uzanan renkleri dışında renksiz, gri, yeşil, kahverengi, pembe ve sarı renklerde de görmek mümkündür. Bu yüzden mavi olmayan bir safirin doğal olmadığını düşünmek aslında yanlıştır. Tabi ki en pahalı safir türü mavi safir taşıdır. Özellikle berrak ve derin mavi safir çok yüksek meblağlarda satılır. Ayrıca, koyu mavi safir taşı da göz dolduran mavi safir taşı türlerindendir.

Çakraları açtığı düşünülen safir taşı özellikle boğaz ve alın çakralarında kullanılır. Aynı zamanda vücut için faydalı bir taştır. Tüm salgı bezlerini etkilediği ve kuvvetlendirdiği safir taşı faydaları içinde yer alır.  

Özgürlük hissi verdiği düşünülür. Kişinin sezgilerini arttırdığı ve inancı güçlendirdiği de söylenebilir. Altınbaş safir taşlı pırlanta mücevherlerle tanışmak için altınbaş.com’u ve mağazaları ziyaret etmeyi unutmayın!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir