2020 Yazının Öne Çıkan Gelinlik Modelleri

Saflığın, masumiyetin ve mutluluğun simgesi gelinlikler, kadınların hayatlarında giydikleri en en özel kıyafetleri oluyor. Peki 2020 Yaz sezonunda gelin adaylarını hangi model gelinlikler bekliyor? 2020 gelinlik modelleri de geçtiğimiz senelerde olduğu gibi omuz dekoltesi ile ön plana çıkıyor. Özellikle Rönesans döneminden esinlenen sırt dekolteli, V göğüs dekolteli, düşük omuzlu ya da sırttan çapraz bağlamalı gelinlik modelleri, kadınlar tarafından tercih ediliyor. Minimalist tasarıma sahip gelinlikler, dantel işlemeli gelinlikler, pelerinli ve bej renkli gelinlikler de beğenilen gelinlik modelleri arasında yer alıyor. İşte 2020’nin öne çıkan gelinlik modelleri:

Kontrast Renkli Gelinlik Modelleri

Geleneksel bir gelin olmak istemeyen ve farklılığı seven gelin adayları için özel olarak tasarlanan kontrast renkli gelinlik modellerinde, genellikle siyah ve beyaz renkler kullanılıyor. Gelinliğin kuşağı, etek kısmı ya da kurdelesinde kullanılan kontrast renkler, kontrast tonların muhteşem birlikteliğini sergiliyor. Genelde gelinliklerde kullanılması pek tercih edilmeyen koyu renkler, beyaz renk ile birleşince muhteşem bir uyum yakalıyor ve gelinliğe sıra dışı, şık bir dokunuş sağlıyor. Kontrast renkler genellikle bu gelinlik modellerinde daha çok süsleme amacıyla kullanıldığı için gözü rahatsız etmiyor. Modern bir görünüme sahip olan kontrast renkli gelinlik modelleri çılgın gelinlerin tercihi oluyor.

Volan Kollu Gelinlik Modelleri

Genellikle abiye elbiselerde yaygın olarak kullanılan volan kol detayı, 2020 gelinlik modellerinde de tercih ediliyor. Sade ve abartısız görünmek ama aynı zamanda da çarpıcı bir gelinlik modeline sahip olmak isteyen gelinlerin beğenisini kazanan volan kollu gelinlikler, vintage tarzı seven gelin adaylarının dikkatini çekiyor. Eskinin fırfırlı ve volan detaylı gelinliklerinden esinlenerek tasarlanan volan kollar, nostaljik havası ile hem balık modellerle hem de bohem modellerle uyum sağlıyor. Özellikle düşük omuz tasarımına sahip gelinlik modellerinde, dirseğe kadar bol olarak inen volanlar şık bir görünüm sağlıyor.

Üç Boyut Çiçek Desenli Gelinlik Modelleri

Romantik stili seven gelinlerin son senelerdeki gözdesi üç boyut desenli gelinlikler, 2020 Yazı’nda da çok moda. Kabartmalı çiçek desenli kumaştan tasarlanan gelinlikler, volanlı kollarla bir araya geldiğinde romantizm etkisini daha da artırıyor. Sezonun bu çok şık gelinlik modellerine mutlaka şans vermelisiniz.

Pantolon Gelinlikler

Sıra dışı seçimler yapmaktan çekinmeyen gelinlerin tercihi olan pantolon gelinlikler, alışılmışın dışında olsa da zarif görünümü ve çekici duruşu ile dikkat çekiyor. Genel olarak havuç, boru ve geniş paça olarak tasarlanan pantolon gelinlik modelleri, dantel, inci ve parlak taşlarla işleniyor. Kalıpların dışına çıkarak sıra dışı ve modern bir gelin olmak isteyenler, pantolon gelinlik ile hafızalarda yer edinebiliyor.

Viktoryen Detaylı Gelinlik Modelleri

18. yüzyılın nostaljik havasını bugüne taşıyan Viktoryen detaylı gelinlik modelleri, dantel detaylar, volanlar, kabarık etekler ile gösterişi seven gelinlerin tercihi oluyor. Düğün gecenizi bambaşka bir konsepte büründürmek için gelinliğinizin stilini dekorasyona da yansıtmanızda fayda var…

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir