İstanbul’un Tarihi Düğün Mekanları

Hayalinizdeki düğün mekanı tarihi atmosfere sahip, yaşanmışlıkları ve anıları olan bir mekansa İstanbul’da bulunan; konaklar, köşkler ve yalılar sizin için en uygun düğün mekanı olabilir. Farklı bir konsept ile misafirlerinize unutulmaz bir deneyim yaşatmak istiyorsanız işte hayallerinizin gerçek olacağı İstanbul’daki tarihi düğün mekanları

Galata Kulesi

Hem tarihi bir atmosfere sahip hem de eşsiz bir manzaraya… Galata Kulesi, günümüzde düğünlerle tekrar hayat buluyor. Organizasyon detaylarına bağlı olarak farklı bütçelere sahip gelin ve damat adaylarına hitap eden mekanda düğün yapmak için önceden teklif almalı ve rezervasyon yaptırmalısınız.

Kız Kulesi             

Hakkında pek çok rivayet anlatılan Kız Kulesi, milattan önceki yıllarda Yunanlar tarafından inşa edilmiş. Antik dönemlerden Roma İmparatorluğuna, Osmanlı’dan Cumhuriyet dönemine kadar uzanan bu tarihi yapı, günümüzde evlilik tekliflerine olduğu kadar düğünlere de ev sahipliği yapıyor.

Tarih boyunca birçok farklı amaç için kullanılmış olan Kız Kulesi, İstanbul’da romantizmin sembollerinden biri haline gelmiştir. Düğününüzü Kız Kulesi’nde yapmayı planlıyorsanız kayıklar ile düğüne katılacak davetlilerinize unutulmaz bir deneyim yaşatabilirsiniz.

Kız Kulesi’nde bir düğün planlıyorsanız süsleme ve dekorasyon planlaması yaparken mekanın tarihi dokusunu bozmayacak şekilde hareket etmeniz çok daha uygun olacaktır. Düğünler, iç ve dış mekanda haftanın her günü yapılabilir. Kız Kulesi’nde unutulmaz bir düğün gerçekleştirmek için 5-6 ay öncesinden rezervasyon yaptırmalısınız.

Dolmabahçe Sarayı

1856 yılında kullanıma açılan Dolmabahçe Sarayı, Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılmıştır. Dönemin ünlü mimarlarından Karabet ve Nikogos Balyan tarafından yapılan saray, yaklaşık 110 bin metrekarelik bir alana kurulmuştur.

Dolmabahçe Sarayı’nın tarihi dokusunda düğün yapmak istiyorsanız Rıhtım, Beylerbeyi Orta Bahçe, Havuz veya Hasbahçe bölümlerinden birini seçebilirsiniz. Müzik ve yemek için gereken ayarlamaları seçtiğiniz organizasyon firması ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu mekanda düğün yapmak için aylar önceden başvuru yapmanız gerekiyor.

Çırağan Sarayı

Beşiktaş ile Ortaköy arasında bulunan, som altından kapıları, eşsiz antikaları, mermer sütunları ile yıllarca herkesi kendine hayran bırakan Çırağan Sarayı, çıkan bir yangınla kullanılmaz hale gelmiş ve daha sonra yapılan restorasyon çalışmaları ile günümüzde kullanılan otel halini almıştır. Tüm ihtişamı ve görkemi ile özellikle yaz düğünlerinin en popüler mekanlarından biri olan Çırağan Sarayı’nda düğün ve organizasyon hazırlıkları için en az 6 ay öncesinden rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Dünyanın önde gelen isimlerinin düğünlerine de ev sahipliği yapan Çırağan Sarayı’nda 50 kişiden 900 kişiye kadar davet verilebiliyor.

Debreli İsmail Paşa Yalısı

Günümüzde otel olarak hizmet veren Debreli İsmail Paşa Yalısı, neo Osmanlı mimarisini yansıtan eserlerden birisi. Mimar Alexandre Vallaury tarafından inşa edilen yalı, Beylerbeyi’nde Boğaz Köprüsü’nün ayağında konumlanıyor. Tarihi yalıda evlenmek isteyen çiftler için kokteyl ve düğün seçenekleri sunuluyor. Dünyanın en şık otellerinden biri olarak gösterilen tarihi yapı, birçok yabancı misafire de ev sahipliği yapıyor. Süsleme, müzik ve tüm organizasyon detayları için profesyonel bir organizasyon firması ile birlikte çalışılıyor.

Sait Halim Paşa Yalısı

Birçok sinema filmi ve diziye ev sahipliği yapan Sait Halim Paşa Yalısı, 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örnekleri arasında yer alıyor. Adını eski Osmanlı Sadrazam’ı Sait Halim Paşa’dan alan yalı Yeniköy’de konumlanıyor. Eşsiz manzarası ile en özel gününüzü adeta bir masala dönüştüren tarihi yalıda hem açık hava hem de kapalı mekan düğünü gerçekleştirebilirsiniz. Yaz düğünlerinde yalıya ait rıhtımda kıyılan nikahın ardından açık havada yemek daveti verebilirsiniz. Düğün gecesi yalıda size özel hazırlanan odada konaklayabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir