Alyanslar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Birine aşkla bağlı olunduğunun göstergesi olan alyansların en çok tercih edileni altın olanlarıdır. Alyanslar, nişanlılık veya evlilik durumlarında yüzük parmağına takılır ve sonsuza dek sürecek birlikteliği ifade eder. Peki alyans seçerken nelere dikkat etmek gerekir ve alyanslar hakkında en çok merak edilenler nelerdir? Yanıtları sizin için araştırdık…

1. Alyans Hangi Ele Takılır?

Nişanlanan çiftler, yüzüklerini sağ ellerine takar. Evlilik gerçekleştikten sonra ise yüzükler sol elin yüzük parmağına takılmaya başlanır. Bu, onların medeni hallerini gösteren birer işaret gibidir.

Altınbaş alyans modelleri için tıklayın.

2. Alyans Ölçüsü Nasıl Alınır?

Bir adet ipi, yüzüğü takacağınız parmağınızın etrafına sarın. İpin iki ucunun birleştiği noktayı işaretleyin. Bu ipi açın ve kaç santim olduğunu ölçün. Eğer başka bir yüzüğünüz varsa, onun çapını da ölçebilir ve bu değerlere göre alyans satın alabilirsiniz.

3. Alyans Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Tarzınıza uygun, sizi günlük aktivitelerde zorlamayacak, parmağınızı sıkmayacak veya her an düşebilir sıkıntısı yaşatmayacak ölçülerde olan bir alyans seçmenizde fayda var.

Altınbaş alyans modelleri için tıklayın.

4. Alyans İçine Ne Yazılır?

Genellikle erkeğin alyansının içine kadının ismi, kadının alyansının içine ise erkeğin ismini yazmak tercih edilir. İsteğe göre söz, nişan veya evlilik tarihi de yazılabilir. Farklı olsun isterseniz sizi anlatan, daha özel kelimeler de yazdırabilirsiniz.

5. Alyans Nasıl Temizlenir?

Evde, alternatif yöntemlerle temizlemek alyansınızın yıpranmasına neden olacağı için alyansınızı kaynar su ya da kimyasal maddelerden uzak tutmalısınız. Sert havlu ya da peçetelerle temizlemeye çalışırsanız takılarınız çizilebilir bu nedenle temizleme için kullandığınız bez ya da diş fırçası yumuşak olmalıdır.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir