Gülmenin İnsan Hayatına Etkileri

Gülümsemek hem mental hem de fiziksel sağlığımıza pozitif etkiler katarken, sosyal hayatta kurduğumuz ilişkileri de baştan aşağı değiştirir. Gülümsemenin hayatımıza olan etkilerini gelin birlikte inceleyelim…

Daha Güçlü Bir Fiziksel Sağlık

Gülmek doğal olarak yaptığımız ve vücudumuzda bir dizi kimyasal değişiklik ile ortaya çıkan özel bir durum. Hayatlarını sürdürürken bir alışkanlık olarak ve tarz olarak daha fazla gülen insanların bedenlerinde, gülmeyenlere oranla çok daha pozitif etkiler olduğu kanıtlanmıştır.

Ruhumuzu Güçlendirir

Gülmek ruhu güçlendiren en özel fiziki aktivitedir. Gülmek psikolojik olarak rahatlamamızı sağladığı için birçok olası hastalığın önüne geçmemizi sağlar. Yapılan araştırmalara göre gülmeyi başarabilen insanların depresyon, anksiyete gibi hastalıklara daha az yakalandığı biliniyor.

Sağlıklı Sosyal İlişkiler Sağlar

Özellikle tanışma anında karşınızdaki kişiye gülümserseniz çok daha pozitif etkiler yaratarak çok daha sağlam ve iyi ilişkiler kurabilirsiniz.

Özgüveni Yükseltir

Gülümseme, özgüveninizin yüksek seviyede olduğunu çevrenize göstermenizi sağlar. Gülümsediğiniz zaman çevrenizdekilerin size güveni de kolaylaşır.

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir