Cildinizi Dört Adımda Yaza Hazırlayın

Güneşin etkisini iyiden iyiye gösterdiği, ilkbaharın yerini yaza bırakmaya çalıştığı şu günlerde yaz ruhuna adım adım yaklaşıyoruz. Peki cildimizi yaza nasıl hazırlamalıyız? Sizler için listelediğimiz cilt bakımı uygulamaları sayesinde oluşabilecek kusurların önüne geçebilir ve yaza daha hazırlıklı bir başlangıç yapabilirsiniz. İşte o tavsiyeler:

Kuru Ciltleri Neme Doyurun

Soğuk havanın cildi daha fazla yıprattığı kesin. İlkbahar ise cildin alerjilerle mücadele ettiği bir dönem. İlkbahardan çıkarken yüzümüze ayrı bir ilgi göstermemiz gerekiyor. İşe cildinizi kuruluklardan ve ölü hücrelerden arındırarak başlamanız önem taşıyor. Bu nedenle evde Türk kahvesi telvesi ve esmer şeker ile yapacağınız haftalık peelingler ile cildi ölü hücrelerden arındırmaya özen gösterin. Alkol ve sabun içerikli cilt bakımı ürünlerini bu mevsimde kullanmanız, teninizde daha pürüzlü ve kuru bir görüntüye sebebiyet verecektir. Dolayısıyla daha çok gliserin, hyalüronik asit ve shea yağı içeren yoğun nemlendirme sahip ürünleri tercih ederek cildinizi neme doyurabilirsiniz. Fondöten kullanmayı seviyorsanız yanınızda mutlaka nemlendirici bir krem bulundurmayı da sakın unutmayın. Makyaj öncesinde cilt üzerine yapacağınız bu krem uygulaması sayesinde cilt çatlaklarının oluşumunu kolayca engelleyebileceksiniz.

Mat Saçlar Canlansın

Soğukların yarattığı kuruluk etkisi tabii ki tenimizle sınırlı değil. Soğuk, güzelliğin en önemli sembolü olan saçları da yıpratarak cansız bir görünüme dönüştürebiliyor. Hatta kuruluğa bağlı olarak kepek şikayetleri oluşturma riski dahi var. Kuruyan, elektriklenen ve matlaşan saçlar ise tam bir kabus. Peki ne yapmalı? Birkaç altın kural ile kış aylarının negatif etkilerini silmek mümkün. Eğer zamanınız varsa banyo öncesinde saçlarınıza zeytinyağı ve argan yağı ile masaj uygulayabilirsiniz. Böylelikle saçlarınızın parlaklığı da uzun bir süre korunmuş olacak. Şampuan seçimizi ise selenyum, çinko ve sülfit gibi mineral içerikli seçenekler arasından yapabilirsiniz. Haftada bir saç bakımı ile yaza yakışan ışıltılı saçlara ulaşabilirsiniz.

Yıpranmış Ellere Veda

Kış sezonunda eller soğuk havanın etkisiyle kurudu, ellerimizi daha sık yıkadığımız ve dezenfektanlar sürdüğümüz ilkbahar da onları fazlasıyla yıprattı. Ellerimizi yaza hazırlarken gliserin içeren yumuşak kalıp sabunlar, el yıkama konusunda ideal bir çözüm olabilir. Ayrıca elleri yıkadıktan sonra kurulamak ve kremle nemlendirmek de yine en iyi cilt bakımını sağlayan önemli hususlar arasında.

Çatlamış Dudakları Onarıyoruz

Soğuk havalarda çatlayan dudakları onarmanı tam sırası. Dudaklarınızı yumuşak bir diş fırçası ile fırçalayarak ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Lanolin ve balmumu içerikli dudak balmı kullanarak da yaza bakımlı ve nemli dudaklarla merhaba diyebilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir