Cilt Bakımı Mucizesi: Kuşburnu Çekirdeği Yağı

Özellikle son yıllarda hem ülkemizde hem de dünyada doğal olana dönüşün arttığını gözlemliyoruz. Bu durum beslenme ve yaşam stilinde olduğu kadar cilt bakımı ve güzellik uygulamalarında da böyle. Victoria Beckham’dan Miranda Kerr’e kadar pek çok yıldızın son zamanlardaki göz bebeği ise ‘kuşburnu çekirdeği yağı’…

Kış Aylarında Kuşburnu Çekirdeği Yağı

Kuşburnu bitkisinin meyvelerinden elde edilen kuşburnu çekirdeği yağı, cildi içeriğindeki yağ asitleri ile cildi korur, hücre yenilenmesini artırır, serbest radikaller ile mücede eder, leke ve yara izlerinin iyileşmesine önemli bir katkı sağlar. E, C, D, B ve A vitaminleri bulunan kuşburnu çekirdeği yağı, oleic, palmitic, linoleic ve gamma linolenic asitler bakımından zengindir.

Kuşburnu Çekirdeği Yağının Faydaları

Yaşlanmayı Geciktirir

Kuşburnu çekirdeği yağı yaşlanma karşıtı bakımın olmazsa olmazlarındandır. C ve A vitaminleri ile kolajen üretimini destekleyen bu yağ, hafif yapısı ve antioksidan içeriği ile otuzlu yaşlardan itibaren cilt bakımı rutinine mutlaka eklenmesi gereken yağlardan biridir.

Lekelerle Mücadele Eder

Cilt tonu eşitsizliklerini dengeleyen kuşburnu çekirdeği yağı, cilt dokusunu, rengini ve pigmentasyonunu tedavi edebilir. Hem yaşlılık lekeleri hem de güneş lekeleri ile mücadele eden kuşburnu çekirdeği yağı, kızarıklık ve kaşıntı gibi cilt problemlerinde de kullanılabilir.

Akne İzi ve Egzama Karşıtı

Kuşburnu çekirdeği yağının mucize olduğunu söylemiştik. İşte en önemli cilt problemlerinden akne izi ve egzama sorununa karşı da mucizevi etkisiyle burada. Ancak aktif sivilceler üzerinde kullanımından kaçınmak gerekir.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

  • Genellikle tüm cilt tipleri ile uyumludur ve alerji yapmaz ancak yine de her üründe olduğu gibi kuşburnu çekirdeği yağında da bir iki gün cildin ufak bir bölümünde deneme yapmak faydalı olacaktır.
  • Kuşburnu çekirdeği yağını soğuk sıkım olanlardan seçmek daha iyidir.
  • Kuşburnu çekirdeği yağınızı buz dolabında ve ışık almayacak şekilde saklamalısınız.
  • Cilt tarafından kolay emilir ve cilde bir ila ki damla uygulamak yeterlidir.
Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir