Kış Mevsiminde Cilt, Saç ve Vücut Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Havaların oldukça soğuk olduğu kış günlerinde bakımınıza ekstra özen göstermelisiniz. Yaz boyu cildinize uyguladığınız nemlendiriciler kışın soğuğunda yetersiz kalacağı için, cildinize uygun, yağ oranı fazla, yoğun kıvamlı nemlendiricilere geçiş yapmanız gerekir. Sıcak günlerde hafif besinler tüketirken kışın vitamin ve mineral yönünden daha zengin beslenmelisiniz. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek özellikle kış mevsimi salgın hastalıklarından korunmak için önemli bir adımdır. 

Tazelenmek İçin Yapılması Gerekenler

Kişisel bakımı düzenli yapmak olumlu sonuçlar verir. Bu nedenle sonbahar bakım önerileri size yardımcı olur. Yazın kavurucu güneşine çıkarken kullandığınız yüksek korumalı güneş kremlerinizi sonbaharda kullanmamalısınız. Onun yerine daha hafif yapılı, az koruma faktörlü ürünler tercih ederseniz cildinizi fazla yormazsınız.  Güneş kremlerinde hafifliğe yönelirken nemlendiricilerde daha yoğun kıvama geçiş yapmanız gerekir. Sonbaharda sert esen rüzgar ve bazen güneşli bazen yağmurlu olan değişken hava sebebiyle cildiniz kurur, çatlar ve yara olur. Cilt sorunlarıyla karşılaşmamak için nemlendiricinizi her gün kullanmanız büyük önem taşır. 

Çatlayan Dudaklar İçin Bakım Önerileri

Tempolu yaşantınız içerisinde kuruyup, çatlayan ve yara olan dudaklarınızı nemlendirmelisiniz. Haftada bir uygulayacağınız dudak peeling’i ve her gün süreceğiniz nemlendirici ile yumuşak ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Sağlıklı görünen dudaklara sürülen rujun ne kadar göz alıcı olduğunu fark edersiniz. 

Kış mevsiminde saç bakımı nasıl olmalı?

Tüm cildinizi nemlendirirken saçlarınızı da unutmamalısınız. Kış mevsimi, yazın kuruyan saçlarınızı iyileştirmek için iyi bir dönemdir. Nem içeren şampuanlar, bakım yağları, zengin aromalarla güçlendirilmiş bakım serumları güçlü ve parlak saçlara sahip olmanıza yardımcı olur. Sonbaharda başlayan saç dökülme dönemi kış döneminde de devam eder. Bu nedenle saçlarınıza maske yapmaya özen göstermelisiniz.

Fit ve Sağlıklı Bir Vücut İçin Öneriler

Kış sezonu, çocukların okula gittiği, senelik izinlerin bittiği, rutinleri bozduran tatillerin sona erdiği bir dönemdir. Forma girmek ya da fit görünümünüzü korumak için başlayacağınız diyet ve spor antrenmanları için ideal bir zaman dilimidir. Kışın doğal besinlerinin tezgahları süslediği bu bereketli zamanı zengin bir diyet programıyla değerlendirmeniz gerekir. 

Kış Makyajının Püf Noktaları

Makyaj alışkanlıklarınızı da yavaş yavaş değiştirmeniz gereken bu geçiş dönemi, pastel tonların ağırlık kazandığı romantik bir yapıya sahiptir. Yaz boyu kullanılan BB kremlerden biraz daha yoğun kıvamlı, kapatıcı özelliği daha fazla olan fondötenlere geçiş yapılabilir. Canlı makyaj renklerinden daha çok toprak tonlarının tercih edildiği sonbahar döneminde, kullanılan parfüm kokusu da baharatlı ve şeker ağırlıklı olmaya başlar. 

Her mevsim getirdikleri ile hayatınıza renk katar. Hem bedeninizi hem ruhunuzu sezona hazırlamak için kendinize rutinler oluşturmalısınız. Bakımlı, sağlıklı ve harika bir kış geçirmek için kendinize zaman ayırmayı unutmayın!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir