Saç Modasında Son Trend: Omuzda Biten Saçlar

60’ların klasik katlı kesimi geri dönüyor. Adeta size zaman makinesi efekti yaşatacak omuzda katlı saç kesimi kısa perçemlerle tamamlanıyor. Lob kesim olarak literatüre giren model, uzunlu kısalı katlarla tarzınıza hareket katmaya hazırlanıyor. Yakasız bluzlar, askılılar, elbiseler ve straplez parçalarla tam uyum gösteren hareketli kesim, saç bantları ile de kombinlenebiliyor. Romantik ve klasik tarzları seven kadınlardansanız 60’lar tarzı katlı kesimleri omuzda kullanabilirsiniz. Kısa saç modelleri omuzda düşündüğünüzden daha romantik ve retro durabilir, denemeden önyargılı olmamalısınız. 

Yarım Topuzlar Omuzda Kesimlere Transfer Oluyor

Geçtiğimiz yıllarda defilelerde sıklıkla göze çarpan, sokak modasında hızla dikkat çeken yarım topuzlar ile omuzda düz saç modelleri dinamik hale geliyor. Half bun adı verilen topuzlar pratik ve şık görünümü ile sportif stillerin kurtarıcısı oluyor. Saçın iki yana ayrılması ve alınan tutamların tepede toplanması ile hazırlanan model aynı zamanda yüzün daha uzun görünmesine de yarımcı oluyor. Hem düz hem de dalgalı saçlar için ideal olan yarım topuzlar, özellikle saçının basık görünmesinden şikayetçi olanların gözdesi oluyor. Son dakika programlarda, spor salonu çıkışlarında, salaş tarzınızla dikkat çekmek istediğinizde yarım topuzları ve omuzda düz kesim saç modelleri alternatiflerini tercih edebilirsiniz.

Yandan Ayırın, Feminenliği Pekiştirin

Omuzda saç kesimi, özellikle düz fön ile kullanıldığında kimi kadınlarda masumane bir yüz ifadesi oluşturabiliyor. Daha seksi ve dişi bir görünüm isteyenler düz saçlarını yandan ayırarak, ince dişli bir tarak ile yana atabiliyor. Tek tarafta kulak arkasına atılan saçlar, bir yanda hafif bir bombe oluşturarak kadınsı görünüm veriyor. Düz omuzda saç modelleri her zaman masumiyeti ifade etmiyor. Özellikle röfleli ve gölgeli saçlara sahipseniz daha dikkat çekici ve dişi bir saç stili için saçlarınızı yandan ayırabilirsiniz.

20’li Yılların Gözdesi Tokalar Geri Dönüyor

20’li yıllarda sıklıkla kullanılan klips tokalar omuzda saçlarla beraber geri dönüyor. Romantik görünüm sunan klipsler saçın ön kısmına takılarak düz saçlara perçemli gibi bir görünüm veriyor. Hem saçların öne gelmesini önleyerek rahatlık sunan hem de romantizm dolu stilleri destekleyen bu küçük aksesuarlar, omuzda saç kesim modelleri kullanarak fark yaratmanın formülünü veriyor. Küçük nüanslarla fark yaratmak isteyen kadınlardansanız, omuzda kesim saç modelleri ve klipslerle saçlarınızda 100 yıl öncesinin esintisini yakalayabilirsiniz. 

Omuzda Saçlar Kaküllerle Şenleniyor 

Omuzda kısa saç modelleri için klasik kaküllerin yanı sıra XS boyda kısacık kaküller de kullanılıyor. Bakımlı kadınların tercihi, açık alınların kamuflaj silahı olan kaküller XS boyla, omuzda kesimin modern havasını pekiştiriyor. Hem dalgalı hem de düz kullanılabilen kakül modelleri, doğal ve çarpıcı saç modelleri arayanları memnun ediyor. Saçlarınızı deniz tuzu ile ıslattıktan sonra kurutarak veya köpük kullanarak doğal dalgalar yakalayabilir, kısa omuzda saç modelleri ile modernleşen kaküllerinizi doğal güzelliği ile alnınıza salabilirsiniz.

Bohem Örgüler ve Saç Aksesuarları 

Omuzda saç modelleri kullanıcılarının bohem stiline de eşlik edebiliyor. Eşarplar, saç aksesuarları, zincirler ile tamamlanan bohem stillere örgüler eşlik ediyor. Omuzda katlı saç modelleri kuaförden çıkmış bakımlı görünümden ziyade, doğal ve dağınık görünümle moda oluşturuyor. Omuzdaki saçları yarım toplayan ve iki yandan örgü ile birleştiren salaş Helen modeli, klasikler arasındaki yerini salaş tarzla yeniden kazanıyor. Örgüler ve aksesuarlarla saçlarınızda dağınıklığın özgürlüğünü yakalayabilirsiniz. Üstelik sezon modası renkli saç boyaları ile aralara renk atmakta da serbestsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir