2021’in Öne Çıkan Saç Kesim Modelleri

Saçlar, kadınların en çok önem verdiği görsel unsurların başında gelir. Temiz ve bakımlı saçların yanı sıra yüz tipine uygun bir kesim yüz güzelliğini ortaya çıkarır. Saç kesimi seçiminde önemli bir faktör de saçların yapısıdır. İnce ya da kalın telli saçlar için farklı saç kesimleri hem saçın daha hacimli görünmesini hem de şekil verilmesini kolaylaştırır. Kısa saç modelleri ile bir yandan daha havalı ve şık bir görünüm elde edebilir diğer yandan kullandığınız takıların daha ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Altın takı ve mücevher sektöründe lider markalardan biri Altınbaş’ın kolye, yüzük, bileklik ve küpe modellerinden oluşan özel koleksiyonları ile stil sahibi bir görünüm kazanabilirsiniz. Kısa saçlarınızla mükemmel uyum gösteren Altınbaş koleksiyonlarını inceleyebilir dilediğiniz ürünü kolayca satın alarak kendinize özgü bir tarz yaratabilirsiniz. 

Kıvırcık Saça Uygun Kesim Modelleri

Kıvırcık saçlar, hem şık hem de sportif bir görünüm sergilemenizi sağlar. Doğru şekillendirme yapıldığında kısa sürede forma giren kıvırcık saçlar için en uygun kesim katlıdır. Katlı saç kesim modelleri, buklelerin olduğundan daha fazla belirginleştirir. Özellikle saçlarınız ince telli ise katlı kesimleri tercih ederek dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunların yanı sıra saçlarınızdaki hareketli görünümü Altınbaş tek taş küpe modelleri ile taçlandırabilirsiniz.

Düz Saça Uygun Kesim Modelleri

Düz saçlar, şekillendirmesi en kolay saç tipidir. Duştan sonra kurutma makinesi ile kolaylıkla şekillenen düz saçlar için 2020 yılında özellikle küt kesim çok modadır. Küt kesim modelleri sizi genç göstermesinin yanı sıra karakteristik bir görünüm elde etmenizi de sağlar. Ayrıca yüz tipiniz uygunsa küt saçları kahkül ile birlikte de kullanabilirsiniz. Eğer yüz biçiminiz yuvarlak ya da oval ise “bob” kesim modellerini deneyebilirsiniz, biraz daha uzun modelleri tercih ediyorsanız “lob” modelleri de sizin için uygun bir kesim şekli olabilir. Saçlarınızı yandan keskin bir çizgi ile ayırarak kullanabileceğiniz lob kesimini saçınızın ön kısımlarını uzun bırakarak da kullanabilirsiniz. Saçlarınızı kulağınızın arkasına atarak modern bir tarz yakalayabilirsiniz. Bu saç modelleriyle sallantılı küpeler kullanarak, parıltınız ile ön plana çıkabilirsiniz.

Dalgalı Saça Uygun Kesim Modelleri 

Dalgalı saçlar basit bir şekillendirme ile kıvırcık ya da düz kullanılmaya müsait olan forma sahiptir. Kesim açısından birçok modele yatkın olan dalgalı saçlarda 1970’li yıllarda kullanılan “shag” modelini deneyebilirsiniz. Shag saç modeli, çaba sarf etmeden rahat görünmek isteyen kadınların tercihleri arasında yer alır. Ayrıca bu model sayesinde hem rahat hem de modern görünebilirsiniz. Ayrıca kısa saç kesimini uygun aksesuar ve sıra dışı giyim tarzıyla tamamlayabilir bambaşka bir görünüme bürünebilirsiniz. Kat kat ya da küt kesimli kısa saç modellerini Altınbaş’ın inci küpe çeşitleri ile kullanarak hem günlük hem de özel gece ve davetlerde şık görünüm elde edebilirsiniz.

Uzun Saç Kesim Modelleri

Uzun saç modellerine de küt kesimler oldukça yakışır. Saçlarda hiçbir hareketin olmadığı küt kesimler, saçlarını bağlamaktan hoşlanmayan kişilerin tercihidir. Daha doğal ve daha sade bir görünüm yaratan uzun küt kesimler hem kıvırcık hem de düz uzun saçlara uygundur. Ayrıca küt kesim saçlar maşa yapıldığında da modern bir görünüm sağlar. Bununla birlikte saç tipiniz kalın telli ise küt kesimleri tercih etmeniz saçlarınızın kabarmasını engeller. Uzun saçlarla kullanılmak için en uygun aksesuarlardan biri ise halka küpe modelleridir. Halka küpeleri saçlarınızı açıkken de topluyken de kullanabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir