Sıcak Havalarda Severek Kullanacağınız 5 Saç Modeli

Enerjisi ve neşesi ile tüm yılın yorgunluğunu üzerimizden almayı başaran yaz aylarında yaşanan en büyük problem sıcak ve nem nedeniyle saçlara şekil vermenin zorlaşması. Tam da bu noktada sıcak havalarda da bakımlı ve havalı görünmek için birkaç şekillendirme ve saç kesim tüyosu bilmek hayat kurtarıcı olabilir. İşte, yaz aylarında saçlarınızı kolay ve pratik bir şekilde kullanabilmeniz için öneriler:

At Kuyruğu

Kadınların severek kullandığı uzun saçların yaz aylarında bakımı ve şekillendirilmesi bunaltıcı olabiliyor. Özellikle saçlar açık kullanılmak istendiğinde terleme ya da kabarma sorunu meydana gelebiliyor. Sıcak yaz günlerinde yapılabilecek en basit, en kurtarıcı ve en şık saç at kuyruğu aslında. Yapımı oldukça basit olan model, hem şık davetlerde hem de günlük hayatta kullanılmaya oldukça uygun. Özellikle düz saç yapısına sahip kişiler istedikleri her an at kuyruğu modelini kullanabilir. Bir toka ve sabitlemek için biraz saç spreyi yeterli.

Ensede Topuz

Ensede topuz, resmi davetlerde de etkinliklerde de, alışverişte de ofiste de kullanılabilir. Çünkü hem zamansız hem de her daim çok şıktır. Saçınızı ensenizde at kuyruğu yapıp, saçınızı elinizde dolayarak tel tokalarla tutturabileceğiniz bu model gergin bir topuz olmadığı için sprey kullanmayı da gerektirmez.

Balerin Topuzu

Balerin topuzu, büyük küçük herkese yakışan ve kullanımı oldukça rahat olan bir modeldir. Yapım açısından kolay olan balerin topuzu için tek yapmanız gereken saçlarınızı tepeden sımsıkı toplamak. Ayrıca taşlı ya da metal detaylarla süslenen balerin tokası takarak birçok ortamda şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Örgülü Saçlar

Saç örgüsü, her yaş grubuna yakışan ve sevilen modellerden biri. Son yıllarda yeniden moda olan saç örgüsünü çeşitli şekillerde kullanmak da mümkün. Modern bir görüntü için balıksırtı ve ikili örgü tercih edilebilir böylece bohem bir stile sahip olabilirsiniz. Sıcak havalarda rahatlıkla kullanabileceğiniz örgülü saçlara yaz aylarında mutlaka şans verin.

Kısa Kesim Saçlar

Kısa saçların kullanımı uzun saçlara göre oldukça kolaydır. Çoğu zaman hiçbir işleme ya da toplamaya ihtiyaç duymayan kısa saçları köpük, jöle, sprey gibi saç şekillendiriciler kullanarak pratik bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Yüzün ortaya çıkmasını sağlayan kısa saç modelleri, her daim bakımlı görünmenizi sağlar ve aynı zamanda da sıcak ve nemden korumaya yardımcı olur. Küçük bir toka ya da örgü ile hareket verilebilen kısa saçlar ile dilediğiniz her ortama kısa süre içinde hazır olabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir