Bebek İçin Hediye Altın Takı Önerileri

Türk kültüründe doğumlar, cenazeler, düğünler toplumu bir araya getiren, konu komşu, akraba, arkadaş herkesin yapılacak törene katılıp destek sağladığı etkinliklerdendir. Cenazelerde hüzün paylaşılırken, düğün ve doğumlarda mutluluk paylaşılır. Özellikle doğum, kültürümüzde çok önemlidir, zira yeni bir bireyin hem aileye katılması hem de topluma katılması demektir. Bu nedenle, doğum yapmış ailelere giderken yeni doğan bebek hediyesi almak adettendir.

Bebek Hediyesinin Kültürümüzdeki Yeri

Bu adet, hem zarif bir jest hem de kültürel bir simgedir. Yeni doğan bebek hediyelerinin kültürel bir simge olması,  aslında hediyenin aileye olan maddi manevi katkısıyla ilgilidir. Manevi olarak bebeğe ve aileye verilen değer gösterilir; maddi olaraksa ailenin yükünün hafifletilmesi amaçlanır. Bu açıdan sıklıkla alınan bebek doğum hediyeleri arasında altın takılar yer almaktadır. Yeni doğan bebeğe alınan altın takı, manevi olarak saklanacak bir hatıra,  maddi olaraksa ailenin yükünü alabilecek bir eşyadır. Bebek sahibi olan aileler ister hediyeyi saklar, isterse bebeğin masrafları için harcar. Her iki koşulda da bebek doğum hediyeleri aile açısından çok önemlidir.

Bebek Hediyesi Alternatifleri

Bebek doğum hediyeleri elbette altın takı ile sınırlı değildir. Bebeğin büyüme aşamasında ailesi tarafından kullanılabilecek, işlevsel hediyeler de kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bunlar içinde bebek kıyafetleri, bebek oyuncakları ve çeşitli bebek eşyaları sayılabilir. Son dönemlerde gelişen imkanlarla birlikte kız bebek hediyeleri ve erkek bebek hediyelerinin çeşitlilik gösterdiği söylenebilir. İsme özel kıyafetler, mama önlükleri ve battaniyeler bu yeni hediyelerden yalnızca birkaçıdır. Bu tarz eşyalar, aynı zamanda bebek doğum günü hediyeleri arasında da oldukça popülerdir. Doğum günleri hele de ilk yaşlarda hem aile hem çevre için oldukça özeldir. Bu yüzden bebek doğum günü hediyeleri de aynı oranda özel olmalıdır.

1 Yaş Bebek Hediyeleri

Bebek hediyeleri 1 yaş grubu için genelde kıyafet, oyuncak ve buna benzer hediyeler tercih edilmektedir. Aynı zamanda ilk yaş kolyesi, diş buğdayı künyesi, minik küpeler de bebek hediyeleri 1 yaş grubu içinde sayılabilir. Diğer yaş grupları için zamana ve ihtiyaca göre daha farklı hediyeler tercih edilebilir.

Erkek bebek hediyeleri arasında oyuncak arabalar, mavi beyaz renklerde kıyafetler ve önlükler sayılabilir. Kız bebek hediyeleri alınacağı zamansa genellikle pembe beyaz renkli ürünler öncelik kazanmaktadır. Ancak hem kız hem de erkek bebekler için altın bebek hediyeleri oldukça güzel bir tercihtir. Altın takı çeşitlerinden kolye, künye, küpeler kız çocuk için zarif ve uygundur. Eğer her iki cinsiyete de uygun bir şeyler arıyorsanız, altın takı modelleri içinden uçlarında çeşitli taşlar veya hayvan figürlerinin bulunduğu sevimli kolyeleri veya bileklikleri tercih edebilirsiniz.

Bebek Hediyesi Olarak Neden Altın Alınmalıdır?

Bebek doğum günü hediyesi olarak altın takı modelleri tercih etmek elbette diğer hediye alternatiflerine göre biraz daha masraflı olabilir. Ancak aldığınız hediyenin sürekli değer kazanması ve yatırım amaçlı da kullanılabilmesi diğer hediyelere göre artı puan olacaktır.  Hediye olarak ne alınacağına karar vermek, çoğu zaman zorlayıcı bir durumdur. Bu zamanlarda öncelikle hediye fiyatları ve alınan hediyenin karşı tarafın işine yarayıp yaramayacağı düşünülmelidir. Bebek için gerekli kişisel eşyalar çoğu zaman daha bebek doğmadan ailesi tarafından tedarik edilmektedir. Bu sebeple, eğer yeterli bütçeniz varsa altın bebek hediyelerine yönelmenizi tavsiye ederiz. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu durumun en önemli nedeni, altının hem zarif hem de yatırıma müsait bir hediye olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda altın takı çeşitlerinin fazla olması, size alacağınız hediye konusunda içinize sinecek birçok alternatif bulmanızı sağlayacaktır.

Zarif ve Değer Kazanan Hediyeler

Altın takı fiyatları alınan hediyenin ne olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Örneğin figürlü bebek iğnesi, pırlantalı kolye modellerine göre daha uygun olabilmektedir. Erkek bebekler için künye bileklikler bebekken süs olarak kullanılsa da büyüdüğünde yatırım olacak güzel bir hediyedir. Yeni doğan bebeğe hediye alacak kişilerin bütçeleri doğrultusunda, bebeğe altın takması ya da altın takı hediye etmesi daha önce belirttiğimiz gibi bir dayanışma biçimidir. Ancak buna ayıracak bütçesi olmayan kişiler için de hediye seçenekleri bulunmaktadır. Örneğin, son zamanlarda bebek şekerleri, çikolataları ya da kurabiyeleri oldukça revaçta. Bebeğin cinsiyetine göre yapılan gıda ürünleri süslemeleri hastaneye ya da ev ziyaretine giderken götürebilir. Böylece ev sahiplerini misafirler için bir şeyler hazırlama zahmetinden kurtarabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir