Anneler Günü için özel bir hediye arayışındaysanız seçeneklerinden biri de kuşkusuz mücevherlerdir. Hayatınızdaki en özel kadını mutlu edecek hediyeyi ararken burçlara göre takı seçimi yapmak işinizi kolaylaştırabilir.  Hangi burcun hangi takıyı tercih ettiğini, hangi taşları sevdiğini bilirseniz isabetli seçimlerinizle annenizin mutluluktan havalara uçmasını ve hediyesini uzun yıllar severek kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Koç

Koçlar ateşli konuşmaları ve zengin mimikleriyle tanınırlar. Onlar için ideal seçim hareketlerini kısıtlamayacak türden, zarif ve ince zincirli, el-bilek için seçilecek takılar olabilir. Zarif figürlere sahip şahmeranlar, bolca kullandığı el hareketlerini yaparken ön plana çıkabilir.

Boğa

Sadık, kararlı ve lüksü seven Boğalar takı seçimlerinde de benzer özellikler gösterirler. Boğaların takmayı en sevdiği takıların da kolyeler olması bu burcun yönettiği yerin boyun olması ile açıklanabilir. Bir Boğa’ya kolye seçerken, gösterişinin yerinde olmasına ve kıymetli bir ürün olmasına dikkat etmek gerekir. Burç taşı olan zümrüt kolyeleri seçerek daha da mutlu edebilirsiniz.

İkizler

Değişken ve hareketli İkizler burcuna ait kişiler, diğer alanlarda oldukları gibi takılarında da farklılık ve değişkenlik ararlar. Sade tasarımlı, durağan parçalardan ziyade farklı taşları ve geometrik tasarımları olan ürünleri seçmelisiniz. Burç taşları olan sarı safir ve inciyi içeren ürünler de onları çok memnun edebilir.

Yengeç

Duygusal, sade ve naif Yengeçler takılarında da sakin ürünleri severler. Daha düz tasarımlı, her kıyafetle kullanılabilecek tasarımlar onların ilgisini çeker. Bir Yengeç, aldığınız parçanın maddi değerine değil, onu seçenin sevgisine kıymet verir. Burç taşlarından biri olan açık pembe topaz bir kolye veya sade bir inci küpe onun için ideal tercih olabilir.

Aslan

Büyük Kral, tabii ki gösterişi, azameti, varlığını fark ettirmeyi ister. Bu burç mensupları başa takılan takıları daha çok severler. Büyük ve avize olarak bilinen sallantılı tarza sahip küpeler, hele de burç taşları olan elmas veya yakutla süslenmişlerse, Aslan’ın bayılacağı bir hediye olabilir.

Başak

Titizliği ve mükemmeliyetçiliği ile öne çıkan Başak’lar, hayatlarının tüm alanlarında sergilediği bu özelliklerini, elbette ki takı seçimlerinde de korurlar. Sallanan, karmaşık, dağınık tasarımları kullanmak istemezler. Onlar için seçilecek takı türü yerinden fazla oynamayan kelepçe bileklikler olabilir. Sevdikleri takılar arasında yer alan top küpelerin burç taşları olan yeşim veya kalsedonla süslenmiş olanları da seçilebilir.

Terazi

Eğlenceli yapısı ve estetik zevklerinin gelişmiş olması Terazileri yeniliklerin takipçilerinden biri yapar. Onlar için takı seçerken, günün yükselen trendlerine uygun, tasarımı ile ön plana çıkan parçalara bakmalısınız. Modern ve güçlü kadınlara ithaf edilen Denge Koleksiyonu, dengeli olmasıyla bilinen terazi burçları için biçilmiş kaftandır.

Akrep

Duyguları gizli, esrarlı tipler olan Akrepler kişiliklerinin ve hislerinin takı seçimlerinden anlaşılmasını istemezler. Dolayısıyla daha düz hatlara sahip takılara yönelirler. Geometrik ve keskin formlar, nötr tonlara sahip siyah obsidyen veya zirkon taşlı kolyeler, kişiselleştirilebilir tasarımlar onların zevkine hitap edebilir.

Yay

Hafif, neşeli, pozitif yapısı bu burç mensupları için yapılacak takı seçimlerini de çok kolaylaştırır. Hava burcu olması dolayısıyla çok sevdiği, farklı mavi tonlarını barındıran sodalit, lapis lazuli, turkuaz gibi taşlar barındıran, hafif ve genç tasarımlı ürünler, onlara çok uygundur.

Oğlak

Bağlılık ve çalışkanlık bir Oğlak’ın değişmez özelliklerindendir. Takılarında da benzer seçimler yapar, uzun süre kullanacağı, değerli ve klasik tasarımları sever. Lal ve safirle süslenmiş, beyaz altın bir kolye onların tüm isteklerini tatmin ettiği için çok makbule geçecektir.

Kova

Safir ve ay taşı bu burcun taşlarındandır ve aslında Kova’yı yansıtırlar; derin ve farklı yansımalı. Açık fikirli ve cesurdurlar, dolayısıyla her tür takıyı ve tasarımı deneyebilirler. Zekice tasarlanmış, farklı kullanım imkânları sunan parçalar vazgeçilmezleridir.

Balık

Zarif ve sessiz Balık’lar, takı seçimlerinde bileklere takılan ürünlere çok rağbet ederler. Halhallar, bilezik ve bileklikleri takmaktan çok zevk alırlar. Zarif semboller ile süslenmiş bir bileklik onlar için ideal hediye olacaktır.

Total
17
Shares
Paylaş 17
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir