Evlilik Yıldönümüne Özel Sürpriz ve Hediyeler

Hayatınızın en önemli anlarından birisi olan evlilik gününüzü hatırlamanızı ve evliliğinize yeni anılar katmanızı sağlayacak evlilik yıl dönümünüze katacağınız hoşluklar ile daha keyifli vakit geçirebilir; unutulmaz zamanlar yaşayabilirsiniz. Yapılan araştırmalar, evliliklerin sağlıklı yürümesinin altında romantik anların öneminin büyük olduğunu ortaya koyuyor. Tercihiniz basit bir kutlamadan yana da olabilir, görkemli bir gün de planlayabilirsiniz; ama asıl olan, o güne ekleyeceğiniz ufak detaylardır. Eğer, evlilik yıl dönümü hediyesi ne alınır diye merak ediyor ve hediye seçimi yapmakta zorlanıyorsanız önerilerimize kulak verebilirsiniz.

Ona Özel Bir Gün

Evlilik yıl dönümü fikirleri arasında hemen hemen herkesin hemfikir olacağı ve hoşuna gidecek sürprizlerden bir tanesi de tamamen sevdiğiniz kişiye özel bir gün yaratmaktır. Sabahın ilk saatlerinden ertesi sabaha kadar sürecek bu özel günün her anını eşinize kendisini özel hissettirecek detaylarla tamamlayabilirsiniz. Güne güzel bir kahvaltı ile başlayabilir, geceyi evinizde ya da dışarıda geçireceğiniz romantik anlarla tamamlayabilirsiniz. Eşinize böyle bir gün yaşatmak istiyorsanız telefonlarınızı kapatarak tamamen yalnız olmayı da deneyebilirsiniz. Sahilde mumlarla bezeli bir akşam yemeği, kırda minik bir piknik, teknede çok özel bir gece… Seçenekleriniz neredeyse sınırsızdır.

Yıl Dönümü Seyahati

Bütçeniz izin veriyorsa evlilik yıl dönümü için minik bir seyahat planlayabilirsiniz. Yurt içinde ya da yurt dışında sizleri bekleyen yüzlerce romantik lokasyon seçeneğiniz var. İlk akla gelenler Paris, Roma, Venedik gibi çoktan zihinlerde aşk ile özdeşleşmiş şehirlerdir. Yunan adaları, Maldivler, Uzak Doğu, daha mistik bir bölge arayanlar için ise Fas, Mısır gibi seçenekler düşünülebilir. Yurt içinde ise yaz aylarında Bodrum, Çeşme, Antalya; biraz sıra dışı olsun diyorsanız da Karadeniz yaylaları tercih edilebilir. Kış aylarında ise birbirinden güzel kayak merkezleri sizleri beklemektedir. Mesela, Kapadokya’da balondan aşağıyı seyretmek, harika bir fikir olabilir.

Günü Fotoğraflarla Ölümsüzleştirin

Evliliğiniz boyunca çektirdiğiniz en özel fotoğraflarınızı kolaj hâline getirebilir, bir albüm hazırlayabilir ve eşinize bunu hediye edebilirsiniz. Dijital fotoğrafların hayatımıza girmesi ile birlikte albüm hazırlama kavramını çoğumuz kaybettik. El emeği ile hazırlanan bir albüm evlilik yıl dönümü hediyeleri arasında üzerinde zaman da harcandığı için en özel seçimlerden birisi olacaktır. El becerilerinde yeteneğiniz yoksa fotoğrafçılardan yardım alabilir; güzel bir albümde kronolojik sıraya göre fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.

Ona Mektup Yazın

Evlilik yıl dönümü sürprizleri içinde kalbinizi ona sonuna kadar açmanıza imkân tanıyacak bir önerimiz var: Mektup yazın. Tabii ki e-posta göndermeyin. Güzel bir kâğıda özenli bir yazı ile sevdiğinize, onun hayatınızda ne kadar önemli olduğunu anlatan, sevginizi ifade eden ve ona verdiğiniz değeri gösteren bir mektup yazın. İnanın alabileceğiniz birçok hediyeden çok daha büyük bir etki bırakacaktır. Mektubunuzu birkaç fotoğraf ile süsleyebilir; unutulmaz anlarınızı satır aralarına ekleyebilirsiniz. Onu ilk gördüğünüz an neler hissettiğinizi anlatabilirsiniz. Mektubunuzu görebileceği bir yere bırakıp bulmasını sağlayabilirsiniz; posta ya da kargo ile gönderip tam gününde almasını sağlayabilirsiniz. Çantasına gizlice koyarak sürprizin dozunu artırabilirsiniz.

Mahalleyi Ayağa Kaldırın

Bu fikir için biraz yardıma ihtiyacınız olacak. Oturduğunuz mahallenin esnafından ve sakinlerinden size birkaç dakikalarını ayırmalarını isteyin. Çoluk çocuk ayırmadan herkesin eline çiçek tutuşturun. Eşiniz dışarı çıktığında ise bu çiçekleri almasını sağlayın. Komşuluk ilişkileri gelişmiş bir mahallede yaşıyor iseniz işiniz daha kolay olur; zira yardımcı olacak insan sayısı daha fazla olacaktır.

Beğenisine Uygun Hediyeler Seçin

Kimileri hediye konusunda kullanışlı ürünleri tercih eder. Eğer eşiniz de bu gruba dâhilse hediye seçimi sizin için daha kolay olacaktır. İlgi alanlarına göre bir hediye seçerek keyifli bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Teknoloji meraklısı eşinize daha iyi müzik dinlemesi için gürültü önleyici kulaklık alabilirsiniz ya da herhangi bir başka ihtiyacını… Kadınlar için hediye seçmek ise daha kolay. Evlilik yıl dönümlerinde başrolü genellikle pırlantalar oynar. Tektaş bir yüzük, kaliteli bir parfüm, sıradan hediyeler gibi görünseler de henüz kalbini çalamayacakları bir kadın yaratılmadı.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir