2020 Sonbahar Takı Trendleri

Yavaş yavaş yazı geride bıraktığımız bu günlerde sonbahar döneminde etkili olacak trendler bir bir ortaya çıkmaya başlıyor. Rahatlığın ön planda olduğu spor ve şık kıyafetler, bol bol kullanılacak saç bantları, uzun çizmeler, deri ile kumaşın birlikte kullanımı dikkat çekerken akla “Bu sonbahar hangi takılar ön planda olacak?” sorusu da geliyor. Yeni sezonda dikkat çekici küpeler ve upuzun zincirlerle kombin edilmiş kolyeler yükselişe geçiyor. Bunlarla birlikte çoklu tasarımlar ve geometrik şekiller de takı trendlerinde kendini göstermeye devam ediyor.

Her Zamankinden Daha İddialı Küpeler

Sonbaharın gelmesiyle dolaplarımızda beliren uzun kollular, trikolar ve pantolonlar, yaz boyu kullandığımız bileklik veya halhalları ne yazık ki arka planda bırakıyor. Bu yüzden küpe gibi her mevsim bizi iddialı gösterecek olan takılar, daha iddialı ve maksi boylarda karşımıza çıkıyor. Sonbaharın gelmesiyle hayatımıza oldukça hızlı bir giriş yapacak bu gösterişli küpeler; yoğun parıltıya sahip taş ağırlıklı, püskül gibi detaylarıyla oldukça renkli veya asimetrik kullanıma uygun farklı eşlere sahip tasarımlarla kendini gösteriyor.

Salaş bluzların, yazılı veya işlemeli berelerin ve ince şalların kullanılacağı bu süreçte, ne kadar sade tercihler yaparsanız yapın bu küpeler her koşulda sizin farkınızı ortaya koyuyor. Sadece tek kulakta kullanılan uzun küpeler ise asimetrik bir görünümün moda olacağının sinyalini verirken aynı zamanda iki kulakta da farklı küpelerin kullanılmasına imkan tanıyor.

Uzun Zincirler ve Büyük Kolyeler

Büyük ve hacimli boğaz kısmına sahip olan salaş kazakların bile hiçbir şekilde görünmesine engel olamadığı upuzun ve kalın zincirli kolyeler, sonbahar trendlerinin en dikkat çekici yanlarından biri oluyor. Üst üste takılarak oldukça iddialı bir görünüm sergileyen bu parçalar yazın etkisinden tam çıkmayarak deniz kabukları, altın parıltıları ve farklı dokuları ile sonbaharda da etkisini göstermeye devam ediyor.

Özellikle kolyede zincir modasının var olmasını sağlayan tasarımlar, altın ve bakır tonlarının tekrardan güçlü bir şekilde kombinlere girmesini sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra zincir püsküllü minimalist tasarımlar da etkisini koruyor.

Spor Görünümden Ödün Vermeyen İddialı Kombinler

Bu sonbaharda, bol kazaklar ve spor parçalarla birlikte rahatlık nasıl ön plana çıkıyorsa uzun ve kalın zincirli kolyelerde aynı şekilde bu stile uyum göstererek rahatlıkla istenilen kombini yapmanın önünü açıyor. Özellikle örgü uzun elbiseler, diz altı kumaş etekler ve gömleklerle büyük uyum sağlayan bu parçalar, kullanım kolaylığı ile de tercih sebebi oluyor. Eğer kullanacağız parçalar arasında kemer veya işlemeli kazaklar yoksa bu kolyeler renk ve tasarım açısından uyumlu olduğu sürece tam istenilen sonucu veriyor.

Tüm dikkatleri üzerinize çekecek olan küpeler ise her giyim tarzına uyum gösteriyor. Özellikle kolye takmak istemeyenler için hayat kurtarıcı bir çözüm olurken, saç bandı gibi kulakları ön plana çıkaran bir aksesuar kullanılıyorsa tam anlamıyla nokta vuruşu oluyor. Renk karmaşasından uzak, sade parçaların seçildiği, yer yer salaşlığın ön plana çıktığı kombinlere istenilen hareketi katmak için bu küpelerin tercih edilmesi tarzınızı ön plana çıkarıyor. Kısaca bu sonbahar kombinler hangi kıyafet ile olursa olsun spor bir şıklık yakalanırken iddialı takılarla da son dokunuş yapılarak oluşturuluyor.

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.