Düğün Davetlerine Özel Kombin Oluşturmanın Püf Noktaları

Bir düğün davetlisi için davete icabet etmeden önce üzerinde durulması gereken en önemli konu düğün kıyafetleri seçimidir. Evlenecek çifte yakınlık derecesine göre söz konusu seçimi yapmak daha da zor bir iş haline gelebilir. Muhtemelen son derece kalabalık ve tüm gece boyunca herkesin gelinle birlikte birbirinin stilini de incelediği bir ortamda ne giyeceğinizi iyi hesap etmeniz yararınıza olacaktır. İşte size yardımcı olacak birkaç ipucu!

Yakın Arkadaş Düğünü

Düğün sahibi kim olursa olsun bilmeniz gereken temel bir kural var; o gece beyaz renk geline aittir. Bir tür görgü kuralı olarak kabul etmeniz gereken bu durum sayesinde alternatif düğün kıyafetleri için bir rengi baştan elemiş ve işinizi bir miktar kolaylaştırmış olursunuz.

Peki, en yakın arkadaşın düğününde ne giyilmeli? Eğer katılacağınız düğün gerçekten yakın bir arkadaşınıza aitse siyah renk elbise tercih etmenizi de önermiyoruz. Zira çok sevdiğiniz arkadaşınızın bu en mutlu gününde matemin rengi olan siyahlara bürünmek pek hoş bir izlenim yaratmayabilir. İlle de siyah diyorsanız o zaman hiç değilse ayakkabı, çanta ve aksesuar seçimlerini olabildiğince renkli ve hareketli modellerden yana kullanın ki bahsettiğimiz bu olumsuz izlenimden nasibinizi almayın. Unutmayın; arkadaşınızın mutluluğu sizin mutluluğunuz.

Son olarak bazen yakın arkadaşınızın önceden karar verdiği bir düğün konsepti olabilir ve sizden bu konsepte uygun bir şekilde giyinmeniz beklenebilir. Bu durumda düğün öncesinde mutlaka arkadaşınızla iletişime geçerek sizden bu türden bir beklentisi olup olmadığını öğrenmenizde fayda var.

Akraba Düğünü

Arkadaş düğünlerine nazaran bir miktar daha sıkıcı geçebilen “Akrabanın düğününde ne giyilmeli?” sorusunu yanıtlamak için öncelikle düğünün yapılacağı mekan ve zaman kriterlerini değerlendirmeniz gerekir. Örneğin, düğün akşam değil de gündüz saatlerinde başlıyorsa ağır bir gece makyajı sizi haddinden fazla abartılı ve rüküş gösterecektir. Ya da salon yerine dış mekanda, örneğin bir bahçe veya kırda yapılacak olan düğünlerde içinde rahat hareket edemeyeceğiniz uzun tuvaletler ve yüksek topuklardan kaçınmanız gerekir.

Çok Yakınınız Olmayan Birinin Düğünü

Kendinizi en rahat hissedeceğiniz düğün tipi size fazla yakın olmayan kişilerin düğünüdür. Hatta öyle ki; uzaktan arkadaşının düğününde ne giyilmeli sorusuna canınız ne isterse diye bile cevap verebiliriz. Dolayısıyla ille de şıkır şıkır görüneyim diye bir dert otomatikman ortadan kalkıyor. İster rahat bir pantolon üzerine orta şıklıkta bir bluz, ister sade, abartısız bir elbise giyebilir, ayağınıza kıyafetinizin rengine uygun bir babet geçirebilirsiniz. Aksesuar ve makyaj tercihini de aynı şekilde abartıdan uzak kalmak şartıyla dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Şimdiden iyi eğlenceler.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir