Fotoğraflarda Bir Model Gibi Görünmenin İpuçları

Tatil zamanı geldi, valizimiz hazır, en şık kombinlerimizi oluşturduk bile. Şimdi plajda, akşam yemeğinde, doğa ve tarih kokan sokaklarda en güzel pozları verme zamanı. Tatil fotoğrafları hem dönüp dönüp baktığımız en güzel anılarımız hem de sosyal medya hesaplarımızın en sevdiğimiz post’ları. O zaman en güzel, en alımlı ve şık halimizle görünmemiz en doğrusu. İşte sizi fotoğraflarınızda profesyonel bir model gibi gösterecek bazı ipuçları…

Kollarınızı Bedeninizden Uzaklaştırın

Şimdi Instagram’da severek takip ettiğiniz fenomenlerin ya da profesyonel modellerin fotoğraflarını bir aklınızdan geçirin. Evet, hiçbiri kollarını bedenine yapıştırarak poz vermiyorlar. Çünkü bu hem daha kilolu hem de daha rahatsız bir görünüm demek. Kollarınızı bedeninizden uzaklaştırmak için yumuşak açılar tercih etmeli ve omzunuzu mutlaka geride tutmalısınız.

Parmak Uçlarınızda Yükselin

Başta komik bir öneri gibi gelebilir ancak yine modellerin pozlarına bir göz atmadan karar vermeyin. Oldukça uzun ve ince olmalarına rağmen profesyonel modeller bile parmak uçlarında hafifçe yükselirler poz verirken. Bu, topuklu ayakkabı hissi yaratır, sizi daha ince, uzun ve dinç gösterir.

Kadraja Dikkat

Daha ince ve uzun görünmek istiyorsanız sizden uzun bir obje ya da model yanında poz vermeyin, bu arkadaşınız olsa bile! Kadrajda sizden daha uzun biri varsa kendinizi onun önünde tutarak bir göz yanılsaması yaratabilirsiniz. Yalnız poz veriyorsanız da kadrajda sizden uzun objeler olmamasına dikkat edin.

Saçlarınızı Sıkı Toplamayın

Sıkı sıkı toplanmış saçlar fotoğraflarda iyi bir görüntü vermez. Bırakın saçlarınız dağınık kalsın, hatta açık havadaysanız biraz rüzgar etkisiyle uçuşsun. Gerçek bir model tam da böyle poz verir!

Kameraya Hafif Yan Dönün

Kameranın konumu tam karşınızda olmamalı, bu vesikalık fotoğraflar için bile böyledir unutmayın. Kameraya vücudunuzu hafif yan dönerek daha ince görünecek ve fotoğrafa bir derinlik kazandıracaksınız.

Gıdı Meselesi…

İşte bir fotoğrafta görmek istemeyeceğimiz şeyler, gıdılar… Kameranın baş mesafenizden aşağıda olması halinde gıdılı ve olduğunuzdan kilolu çıkmanız kaçınılmazdır. Kamera başınızdan hafif yukarda yer almalı, böylece objektife bakarken başınızı hafif yukarı kaldırmalısınız. Bu boynunuzun ve yüzünüzün gerilmesine neden olarak sizi çok daha ince gösterecektir.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir