Hakaan Yıldırım İlkbahar-Yaz ’21 Koleksiyonundan Çarpıcı Detaylar

HAKAAN YILDIRIM İlkbahar Yaz ’21 koleksiyonunun Galataport İstanbul Postanesi’nde gerçekleştirilen defilesi, dijital olarak hayata geçen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında, 16 Ekim Cuma günü www.mbfwistanbul.com resmi internet sitesi üzerinden moda severlere sunuldu.

Bir sanatçı, bir sanat eseri, bir koleksiyon içinde olduğu zamanı, tüm zamanları anlatmalı, çözülemeyeni çözmeli, entelektüel bir perspektif ile dahil etmeli dışarıya atılanı, noktaları birleştirmeli, dünya gibi tam bir daire oluşturmalı diyor Yıldırım.

Koleksiyonda bulunan hemşire şapkaları dahiliyetçi bir pandeminin anlatımı değil. Tasarımcı için modeller ötekileştirileni, halkanın dışına itileni betimliyor. Bu koleksiyon hasta ile şifacıyı, tamir edilememiş ile tamirciyi bir halkaya tamamlıyor.

Tasarımcı bu koleksiyona içimizdeki gizli isteği, istemeyi dikiyor. Korselerin içindeki erkek iç çamaşırları, spor ayakkabılarının içindeki topuklular ile sütyenleri dekontstrükt ederek ceketlerin üzerine yapılandıran, takımları tulumlara hastalandıran tasarımcı ilk defa alışık olduğumuz ve eskimiş; femineni maskülenleştiren perspektifi; insan doğasına, doğamıza, çok yönlülüğümüze tercüme eden bir koleksiyonla devrim gerçekleştiriyor. Biz ve sizi hepimize tercüme ediyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir