Jean-Paul Gaultier Hazır Giyime Dönüyor

Jean Paul Gaultier sürpriz bir Instagram paylaşımı ile ufukta yeni bir dönem olduğunu müjdeledi. Geçtiğimiz haftanın sonlarında, moda evi, Instagram’a sadece siyah zemibe “The End” kelimesi yazarak merak uyandırdı. Öyle ki pek çok kişi markanın yolculuğuna son verdiğini dahi düşündü. Ancak durum oldukça farklıydı. Hayranlarını geleceğiyle ilgili belirsiz bırakan marka, arşivlerden çizgili parçalara saygı duruşunda bulunan denizci temalı bir koleksiyonla hazır giyime geri döneceğini duyurdu.

Jean Paul Gaultier, yeni atanan yaratıcı direktörü Florence Tétier önderliğinde yepyeni bir girişim başlatıyor ve hazır giyim koleksiyonlarına dönüyor. Geri dönüş için konuşan Tétier şu açıklamalarda bulundu: “Nedeni çok basit: İnsanlar Gaultier giymek istiyor”…

Yeni kreatif direktör, hazır giyime geri dönmenin yanı sıra insanlara tam olarak istediklerini verecek altı tasarımcıyı seçti. Denizci temalı bir konsept hazırlayan tasarımcı markanın bilinen çizgisine kendi stilini de kattı. Tasarımcının yeni kadrosunda ayrıca Ottolinger’den Christa Bösch ve Cosima Gadient, Paloma İspanya’dan Alejandro Gómez Palomo, Lady Gaga onaylı tasarımcı Nix Lecourt Mansion ve Marvin M Toumo da olacak.

.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir