Raf Simons, Prada’nın Yeni Kreatif Direktörü Oldu

Belçikalı tasarımcı Raf Simons, İtalyan moda devi Prada’nın Kreatif Direktörü oldu. Şaşırtıcı işbirliği moda dünyasında büyük ses getirdi.

İtalyan moda evi Prada, ilk kez ünlü baş tasarımcı Miuccia Prada ile birlikte çalışmak üzere bir ortak yaratıcı yönetmen atadı. Raf Simons, Miuccia Prada ile birlikte kreatif direktör olarak Prada’ya katıldı. Miuccia Prada ile eşit sorumluluklara sahip olacak kreatif direktör, görevine Nisan ayı itirabariyle başlayacak. İki yaratıcı direktörün birlikte oluşturacağı ilk koleksiyon İlkbahar/Yaz 2021 için Eylül ayındaki Milano Moda Haftası’nda sunulacak.

İşbirliğini duyuran Prada, ortaklığın karşılıklı bir hayranlık ve yaratıcı yönün tanımına meydan okuma arzusundan doğduğunu belirtti. Prada’nın tüm yaratıcı yönlerini kapsayan ortaklık, karşılıklı derin saygıdan ve açık bir görüşmeden doğuyor. Kavramsal olarak, aynı zamanda bir moda markası için yaratıcı yönün tanımına yeni bir yaklaşım olarak ortaya çıkan Raf Simons ve Prada iş birliği yaratıcı yazarlığın tekilliği fikrine güçlü bir meydan okuma olarak açıklandı. “Zaman değiştikçe yaratıcılık da değişmelidir” ifadeleri kullanıldı.

.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir