Sandaletli Kombinlerin İpuçları

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte nihayet uçuşan elbiseler, kot şortlar, ince tişörtler, kısa ve hafif tulumlar giyilebiliyor. Kış boyunca belki de en çok beklenen anlardan biri ise incecik ve ferah ayakkabılar giyebilmek. Bunun için en iyi seçenek tabii ki sandaletler! Rahatlıkları, her kıyafet ve ortama uyum sağlamaları ve verdikleri ferahlık hissiyle özellikle kadınların favorisi olan sandalet modelleri için, yaz aylarının adeta kurtarıcı parçası denilebilir.

Son yıllarda çok popüler olan sandalet aslında çok uzun zamandır hem kadınlar hem de erkeklerin severek kullandıkları bir ayakkabı modeli. Sandalet ismi, Antik Yunan’da aynı anlama gelen sandalon kelimesinden günümüze kadar ulaşmış ve dünyanın birçok yerinde benzer isimlerle anılıyor. Bu da aslında sandaletin tarih boyunca ve halen insanların en çok ihtiyaç duydukları giyim eşyalarından biri olduğunun kanıtı. Geçmişte genellikle ağaç parçalarından üretilmiş sandaletlerin günümüzde onlarca farklı çeşidine ulaşmak mümkün.

Düz veya topuklu sandalet modelleri, deri veya hasır sandaletler; parmak arası, bantlı, bilekten bağlamalı sandaletler, önü açık veya kapalı sandalet, canlı veya düz renkli, çiçek motifli, taşlı, tokalı, ipli gibi çeşit çeşit sandalet modelleri sadece yaz aylarının kurtarıcısı olmakla kalmıyor, kendinizi harika hissedeceğiniz şıklıkta birçok model arasından seçme şansı da sunuyor. İster elbise veya şort, isterseniz uzun bir pantolonla rahatlıkla giyebileceğiniz sandaletler yaz kıyafetlerini adeta tamamlıyor.

Sandalet Modelleri

Sandalet modelleri, aralarından seçmekte oldukça zorlanacağınız alternatiflere sahip. Bu nedenle önce gruplandırmak gerekebilir. Sandalet modelleri; tabanın düz veya topuklu oluşu, önünün kapalı veya açık oluşu, kumaş türü veya parmak arası olup olmamasına göre gruplandırılabilir.

Düz Taban Sandalet

Farklı tasarımlar, renkler ve kumaşlara sahip düz taban sandalet çeşitleri iş yerinde, yazlıkta, sosyal etkinliklerde, hatta akşam yürüyüşlerinde rahatça kullanabilirsiniz. Önü açık düz taban sandaletinizi kıyafet kombininize uygun bir oje ile mükemmel şekilde renklendirebilirsiniz.

Topuklu Sandalet

Topuklu sandalet modelleri; ince topuk, dolgu topuk, kısa veya uzun topuk gibi birçok seçeneğe sahip. Düğün, nişan gibi etkinlikler veya özel davetlerde, sosyal aktivitelerde, ofiste giyebilir veya günlük kullanım için seçebilirsiniz.

Dolgu Topuk Sandalet

Dolgu topuk sandalet oldukça rahat olmasıyla biliniyor. Yürüyüşler, seyahatler, davetler, günlük kullanım… Kısacası farklı birçok alanda en büyük yardımcınız olabilir.

Hasır Sandalet

Hasır sandalet son yıllarda en popüler olan sandalet modelleri arasında yer alıyor. Oldukça rahat ve şık olan bu modellerin, topuklu ya da topuksuz, parmak arası ya da tüm parmakları serbest bırakan alternatifleri de bulunuyor.

Parmak Arası Sandalet

Son yılların yine en çok tercih edilen modellerinden biri parmak arası sandalet çeşitleri. Basit ve sade tasarımıyla oldukça şık ve zarif bir görüntü yakalayan parmak arası sandaletler, günün her anında giymek için ideal bir seçim.

Terlik Sandalet

Terlik sandalet, yaz aylarında sağladığı rahatlık ve alternatif duruşuyla son yıllarda herkesin favorisi olmuş durumda. Pantolon, şort, etek, tulum… Her şeyle beraber giyebilirsiniz.

Önü Kapalı Sandalet

Önü kapalı sandaletler, hem açık sandalet giymek istemeyenler hem de şık görünmek için harika bir seçim. Bilekten bağlamalı modelleriyle zarif ve tatlı tasarımları önemli günlerde ve gündelik kullanımda tercih edebilirsiniz.

Sandaletler Nasıl Kombinlenebilir?

Sandaletler ve kıyafetleri onlarca farklı şekilde kombinleyebilirsiniz. Sizin için sıralanan birkaç öneriden ilham alabilir ve size en çok yakışacak kendi kombininizi yaratabilirsiniz.

Yaz aylarının en sevilen kıyafetlerinden birisi tabii ki kot şortlar. Sıcak bir yaz gününde ince askılı açık renk bir bluzu, yüksek bel bir kot şortun içine sokabilir ve bu gündelik kıyafeti tamamlamak için hasır sandalet seçebilirsiniz. Parmak arası sandaletleri ise mini elbiselerle beraber kullanabilirsiniz. Şık bir yere gidiyorsanız; elbisenizi topuklu, bilekten bağlamalı, açık veya koyu renk bir sandaletle kombinleyebilirsiniz.

Bir başka şık kombin önerisi ise, elbiseyi, önü kapalı, düz taban ve tokalı bir sandaletle kullanmak. Küçük bir hareket katmak için renkli bir çantayla tamamlayabilirsiniz. Uzun pantolonların altına terlik sandaletler, düz ya da dolgu topuk sandalet veya hasır sandalet tercih edebilirsiniz.

Kısacası sandalet modellerini yaz boyunca, her ortamda ve kıyafetle birlikte rahatça kullanabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir