Sezonun Trend Parçaları Kadife Elbiseler

Kış sezonunun soğuk rüzgarı yüzümüzü okşarken yumuşacık dokuları, birbirinden farklı onlarca tasarımı ile kadife elbiseler de gardıroplardan ve vitrinlerden göz kırpmaya başladı. Son birkaç yıldır yükselen kadife elbise modası sayesinde hemen hemen her kadının gardırobunda en az bir kadife parça yerini aldı. Sokak stillerinden iş yeri kombinlerine, davetlere kadar her yerde karşımıza çıkan kadife elbiseler, sizin de gönlünüzü kazandı ama elbisenizi hangi takılarla kombin edeceğinizi bilemiyorsanız bu yazı tam da size göre!

İşte büyüleyici kadife görünümünü tamamlayan takı önerileri;

Doğru Küpeyi Bulmak

Yüzük takmayı herkes sevmeyebilir, kolyesiz bir kombin de pekala mümkün, ama küpeler… Küpesiz bir kombin sık karşılaşılan bir durum değil, hele de yumuşacık kadife bir elbiseyi tamamlamak söz konusuysa. Küpe seçiminde yalnızca elbisenizin dokusu ve rengi etkili değil elbette! Tercihinizi yaparken saç modeliniz, yüz tipiniz, nereye gideceğiniz gibi birçok değişkeni aklınızda bulundurmalısınız.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Straplez veya yakasız bir kadife elbise seçtiyseniz elbisenizi damla veya sarkıt küpelerle kombinleyebilirsiniz. Bir nişan veya düğün törenine katılıyorsanız elbisenizle uyumlu daha gösterişli ve parıltılı bir model, omuzlarınızı vurgulayan bir elbise giydiyseniz boynunuzu daha uzun gösterecek ince, sarkıt bir küpe tercih edebilirsiniz. Formal bir ortam için kombin düşünüyorsanız elbisenizi küçük inci veya halka küpelerle tamamlayabilirsiniz. Kısa saçlı biriyseniz daha iri ve gösterişli küpelere de şans verebilirsiniz. Bir diğer önemli konu da takı rengi seçimi elbette! Örneğin, koyu renk bir kadife elbise tercih ettiyseniz ve taşlı bir sarkıt küpe takmayı planlıyorsanız zümrüt yeşili, kırmızı, füme ve acı kahve tonlarında küpelere bakabilirsiniz. Tercihinizi açık renklerden yana kullandıysanız elbisenizin alt ve üst renk tonlarında modeller ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Şık Bir Kolyeye Kimse Hayır Diyemez

Kolye seçimi kombin sürecinde sizi biraz zorlasa da doğru modeli bulduğunuzda yapbozun son eksik parçasını yerine koymuş gibi “İşte şimdi tamamım!” dersiniz. O eksik parçayı bulmak için stilinizin size verdiği ipuçlarına biraz daha kulak vermeye ne dersiniz? Romantik bir akşam yemeği için bordo, balıkçı yakalı bir elbise tercih ettiniz diyelim. Bu durumda kolye tercihiniz de uzun modellerden yana olmalı. Farklı renk ve dokularda uzun kolyeler kombininizi tamamlayarak göz alıcı bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilir. Kadife elbise modası rüzgarına kapıldınız ve balıkçı yakalı elbisenizi seçtiniz ama uzun kolyeler pek içinize sinmiyorsa daha kalın ve gösterişli modellere de göz atabilirsiniz. Ama boynunuz kısaysa kalın kolyelerin sizin için doğru bir tercih olmayacağını da aklınızda bulundurun. Kalın ve gösterişli bir kolye takıyorsanız saçlarınızı toplayın ve kolyenin kendisini göstermesine izin verin.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Göğüs dekolteli, askılı veya uzun kollu bir kadife elbise seçtiyseniz abartıdan uzak, ince ve zarif bir kolye tam da size göre. Dekoltenizi vurgulayacak ama rol de çalmayacak sade bir modelle kombininizi tamamlayın. Kolye ucunda zarif bir taş, dikey formlu objeler de tercihler arasında yer alabilir elbette!

Kombini Tamamlayan Yüzük ve Bileklik Seçimi

Küpe ve kolye seçimi ile bedeninizin üst bölümünde ilham veren bir görünüm yakaladınız. Sıra el ve bilekler için takı seçimine geldi. Diğer takılarda olduğu gibi yüzük ve bileklik tercihinizde de gideceğiniz ortama göre seçimler yapmalısınız. Bir elbiseyi, farklı takı kombinleri ile hem şık ve romantik bir akşam yemeğinde hem de önemli bir iş toplantısında giyebileceğinizi unutmayın! 

Ürüne gitmek için tıklayın.

Günlük bir kombin yapıyorsanız daha abartısız gümüş yüzükler tercih edebilir, akşam programı için hazırlanıyorsanız taşlı ve daha büyük modellerle seçeneklerinizi genişletebilirsiniz. Bileklik seçerken de bileğinizi olduğundan kalın gösterecek abartılı modellerden uzak durun! Günlük kullanımda daha sade ve yorucu olmayan zincir modellere şans verin. Daha özel buluşmalar içinse taşlarla bezenmiş şık ve gösterişli modelleri tercih edebilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir