Altın Şahmeran Bilekliklerle Stiliniz Konuşulsun

Kadınların severek kullandığı altın şahmeran bileklikler, daha çok otantik stilleri ile bilinir ve günlük hayatta sık kullanılmazdı. Son yıllarda modern çizgiler ve zarif tasarım anlayışları ile buluşan şahmeranlar günlük kullanıma uygun tasarımları ile göz dolduruyor. Bu sene oldukça moda olacak şahmeranlara gelin birlikte göz atalım.

Altınbaş Altın Şahmeranlar için tıklayın.

Şahmeran Tarihi ve Efsanesi

Güney, Orta ve Doğu Anadolu’da masallara ve hikayelere konu olan Şahmeran efsanesi, belden yukarısı insan ve belden aşağısı yılan olarak betimlenen, inanışa göre doğa üstü güçlere sahip olan ve hiç yaşlanmayan bir varlıktır. ​Farsça’da hükümdar anlamına gelen “şah” ve yılan anlamına gelen “maran” sözcüklerinden türetilen “şah-ı meran”ın zamanla söyleyiş biçimi değişerek Şahmeran haline gelmiştir.

Altınbaş Altın Şahmeranlar için tıklayın.

Şık ve Modern Kadınların Gözdesi

Birbirinden güzel ve büyüleyici efsaneler konu olan Şahmeran hikayesi, günümüzde moda dünyasında da isminden söz ettiriyor. Masallarda ve hikayelerde oldukça güzel bir dişi olarak betimlendiği ve etkileyici bir efsanenin baş karakteri olduğu için Şahmeran uzun yıllardan beri tasarımcıların ilham kaynağı oluyor. Akıllı ve iyimser bir yaratık olduğuna inanılan Şahmeran güzelliğinin yanı sıra belki de en çok bu yönlerinden dolayı ünlü tasarımcılar ve modacılar tarafından tasarımlara işleniyor. Aksesuarlarda, kıyafetlerde, takılarda kültürel bir simge olarak karşımıza çıkan insan başlı yılan, özellikle kadınlar tarafından son zamanlarda büyük ilgi görüyor.

Altınbaş Altın Şahmeranlar için tıklayın.

Her Stile Uygun Bir Şahmeran Var

Özellikle pırlantalar ve farklı değerli taşlar ile bezenmiş birbirinden zarif pırlanta şahmeranlar son trendler arasında yer alıyor. Hem bileğinizi saran hem de elinizin üzerinden ince zincirler ile parmaklarınıza kadar ulaşan bileklikler, tek başlarına kullandığınızda bile son derece şık bir görüntüye ulaşmanıza yardımcı oluyor.

Altınbaş Altın Şahmeranlar için tıklayın.

Klasik, modern, sportif başta olmak üzere her türlü tarzı benimseyenler için uygun modelleri bulabileceğiniz Şahmeran bilekliklerini gündelik hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Zarif bileklikler sayesinde basic tişört ve jean pantolonlar ile yaptığınız günlük kombinlere farklılık katabileceğiniz gibi özel davetler için tercih ettiğiniz sade tasarımlı abiye kıyafetlerinizi de Şahmeran takıları ile tamamlayabilirsiniz. Kalp, yıldız, Fatıma’nın eli, nazar boncuğu gibi kültürel ya da dini figürlerin ve değerli taşların kullanıldığı Şahmeran bileklikleri sayesinde modaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir