Çoklu Yüzük Kullanmanın Püf Noktaları

Son yıllarda birden fazla yüzüğü bir arada kullanmak oldukça moda. Peki çoklu yüzük kombinlerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Hangi yüzükler bir arada kullanılmalı? İnce yüzükler mi, kalın yüzükler mi tercih edilmeli diye merak ediyorsanız yüzük kombinlemenin püf noktalarını sizin için yazdık.

Yüzük, en şık aksesuarlardan biri kuşkusuz. Her daim ön planda olan ellerimizi süsleyen bu zarif mücevherler, hem çok şık hem de çok özenli bir görünümün kilit noktası oluyor. Tarihte gösterişli yüzükleriyle anılan önemli figürler bir yana annelerimizin anneannelerimizin gençlik fotoğraflarına bile baktığımızda, büyük ya da küçük tek bir yüzük taktıklarını görürüz. Günümüzde ise mücevher kullanımı önemli oranda değişti. Artık bir elde üç ya da dört adet farklı yüzük kullanımlarıyla sıkça karşılaşıyoruz.

El Yapısına Göre Yüzük Seçimi

Peki çoklu yüzük kombinlerken nelere dikkat etmelisiniz? Öncelikle el tipiniz ilk kriteriniz olmalı. İnce parmaklı, uzun ve zarif bir el yapınız varsa çok şanslısınız. Çünkü uzun parmaklar, birden fazla yüzük kullanımı için en elverişli olanlar. Eğer ince bir el yapınız varsa çoklu yüzük kombinlerken ince yüzükler kadar kalın modelleri de tercih edebilirsiniz. Baş parmağınızda kalın bir yüzük, diğer parmaklarınızda iki ya da üçlü yüzükleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Kısa parmaklı bir el yapısına sahipseniz çoklu yüzük kombinlerken tercihinizi daha ince modellerden yana yapmanızda fayda var. Böylelikle parmak boyunuzu daha uzun göstermeniz ve şık kombinlere imza atmanız mümkün.

Farklı Renkleri Birlikte Kullanın

Artık ezberleri bozmak moda. Çoklu yüzük kombinlerken beyaz altın, sarı altın ya da pembe altın yüzükleri bir arada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı durum taşlar için de geçerli. Pırlantalar, ametistler, kuvarslar, zümrütler, yakutlar, safiler… Farklı taşlı yüzükleri bir arada kullanırken ince modelli olmalarına dikkat etmeniz yeterli!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir