Negatif Enerjilerden Koruyan Doğal Taşlar

Tarihi uzantısı eski medeniyetlere dayanan değerli taşlar, birbirinden farklı özellikleri ile günümüzde halen önemini korumayı başarıyor. Yapılarını uzun yıllar sonunda tamamlayan bu taşlar, genellikle aksesuar sektöründe büyük ilgi görüyor. Ancak değerli taşların şifa amaçlı tercih edildiğini söyleyebilmek de mümkün. Oluşumları esnasında yansıttıkları pozitif enerji, kişiyi rahatlatarak çeşitli rahatsızlıklardan kurtulmasına yardımcı oluyor. Siz de yazımızı okuyarak değerli taşların beden ve ruh üzerindeki etkilerini öğrenebilirsiniz.

Ametist

Mor rengiyle öne çıkan ametist, nazara karşı koruma sağlayan değerli taşlardan bir tanesi. Bu parlak görünüme sahip olan taş, aynı zamanda; cilt hastalıkları, göz bozuklukları ve astım şikayetleri gibi çeşitli hastalıklara da iyi gelebiliyor. Vücuttan negatif enerjiyi uzaklaştırdığı için depresyon yaşayan kişiler için de oldukça ideal. Hatta uykusuzluk şikayetleriniz de dahi kullanabilirsiniz.

Ay Taşı

Heyecan ve yaşam sevinci denince ilk akla gelen taşlardan birisi şüphesiz ay taşı. Yaşlanmaya karşı iyi gelen bu taş, olumlu duyguların gelişmesine yardımcı oluyor ve empati yapabilmenizi destekliyor. Kardeşlik ve arkadaşlık bağlarını güçlendiriyor. Ayrıca obezite tedavisinde de büyük bir etkiye sahip.

Opal Taşı

Etkilerini bilim adamları tarafından kanıtlayan opal taşı, negatif duyguları yok ederek bedeninize pozitif enerji salgılıyor. Özellikle strese karşı büyük bir etki sunduğu düşünülmekte. Ayrıca, kişinin önsezilerini ve özgüvenini de artırıyor. Hafızanızı kuvvetlendirmesinin yanı sıra kıskançlık ve hasetlik gibi kötü düşüncelerden arınılmasına da destek oluyor.

Mercan

Zekayı kuvvetlendiren mercan taşı, aile içindeki huzurun ve sükunetin sağlanmasına destek oluyor. Tıp alanında ise daha çok cilt hastalıklarının tedavisinde etkili. Özellikle sedef, egzama ve alerji gibi rahatsızlıkların iyileşme sürecini olumlu yönde etkiliyor. Bunun dışında saflığı, temizliği ve dürüst ahlakı sembolize ettiği de düşünülüyor.

Akik

Kendine has desenli bir yapıya sahip olan akik, iyileştirici özelliği bulunan doğal taşların başında geliyor. Ancak, taşın etkisini hissedebilmeniz için mutlaka güneş ışığına gereksiniminiz var. Çünkü güneş ışığı, taşta bulunan minerallerin direkt olarak vücuda geçmesini sağlıyor. Ayrıca taşın; pozitif etki, cesaret, güç, mutluluk ve huzur gibi manevi duyguları yansıttığı da söyleniyor. Akik taşını ister işlenmemiş halde evinizde veya çalışma masanızda bulundurabilir, isterseniz aksesuar haline getirilmiş türünü tercih ederek kıyafetlerinizle çeşitli kombinler yapabilirsiniz.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir