Etkileyici Taş: Elmas

Elmas, saf karbondan ortaya çıkan kristal bir mineraldir. Kimyasal karakteri sebebiyle ender ve eşsiz bir değerli taştır. Elmasın rengini ve biçimini farklı öğeler etkileyebilir ve bu taşı çeşitlendirebilir. Işığı yansıtan eşsiz yapısı ile mücevherlerin vazgeçilmez taşı olan elmas, küpeden yüzüğe geniş kullanım alanları buluyor ve kadınların favori takıları arasında yer alıyor.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Mücevher camiasının klasiği olan elmas küpeler, tarihte de her dönemde ayrı bir önem taşıyor. Antika elmas küpe koleksiyonları da bunun bir ispatı olarak koleksiyonerlerin favorileri arasında yer alıyor. Işıldayan elmas küpe koleksiyonlarımız, bir yandan bütün görkemi ile geçmişi çağrıştırırken, diğer yandan da modern görünüm ve ihtişamları ile baş döndürüyor.

Nesilden Nesle Aktarılan Mutluluk

Büyük ninelerden torunlara aktarılan sevginin ve varlığın sembolü olan elmas küpeler, aile yadigarları arasında ayrı bir yer alıyor. Elmas küpe modelleri geçmişin izlerini günümüze taşırken, her zaman göz alan favori klasik takı olmaya da devam ediyor.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Elmas, günümüzde adeta nostalji ve romantizmin bir işareti olarak tüm cazipliğini korumaya devam ediyor. Elmas küpe koleksiyonlarında değişik modellerin yanı sıra, mücevher dünyasının klasikleri arasında yer alan elmas tek taş küpe en güzel hediye seçenekleri arasında yer alıyor. Modern tasarımlarda ise farklı taşlar, elmaslar ile yeniden yorumlanıyor. Oldukça sade tasarlanan bu tarz elmas takıları, günlük kıyafetlerinizle bile uyumlu kullanabilirsiniz.

Elmas Küpe ile Farklı Kombinler Yaratın!

Bazı takıların modası asla geçmez. Bu aksesuarların gözdesi olan elmas küpe modelleri, kadınları adeta büyüleyen mücevherlerden birisidir. Göz alıcı parıltısı ile elmas küpe modelleri her kadını cezbeder. Şıklığı ve estetik görüntüsü sayesinde elmas küpeler, mücevher dünyasında “zamansızlığı yakalayan” olarak adlandırılmaktadır. Tarz sahibi bireyler için vazgeçilmez bir takıdır.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Eskiden yaygın bir şekilde kullanılan ve ışıltısı ile tercih sebebi olan sade elmas küpe modelleri, günümüzde yerini çok daha görkemli ve sallanan tasarımlara bırakmıştır. Elmas küpe modelleri arasında daha çok tercih edilen sallantılı modeller, davetlerde, özel yemeklerde ve günlerde tercih edilmektedir. Gelin adaylarının da rahatlıkla tercih edebilecekleri elmas küpeler, gelinlik ile bütünleşerek ayrı bir zarafet sunmaktadır. Gelinliğini sade seçen gelin adaylarının şıklıklarını, elmas küpe çeşitleri ön plana çıkarır.

Elmas Küpe Modelleri Nelerdir?

Seçilen elmas küpe, benzer özellikte olan bir elmas kolye ya da elmas yüzük ile birlikte kullanılabilir. Böylece göz kamaştırıcı, şık ve kıymetli bir set oluşturulabilir.Elmas küpeler genelde; sade tasarımların yanı sıra geometrik motiflerin, çiçek desenlerinin ve değişik figürlerin bir arada getirilmesi ya da ayrı ayrı kullanılmasıyla dizayn edilmektedir. Küpenin alt tabanını oluşturan altın, her üründe farklı ayar ve ağırlıkta kullanılmaktadır. Tabanda kullanılan altının rengi genellikle sarı renktir, ancak bazen beyaz altın da kullanılabilmektedir.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Elmas küpe modellerinin bazılarında tek, bazılarında ise çok sayıda elmas ya da pırlanta kullanılmaktadır. Bununla yanında çok değerli taşlardan olan zümrüt ve yakut ile tasarımı yapılmış olan elmas küpe modelleri de oldukça ilgi çekmektedir. Elmas küpe modellerinin bazılarında altının işleniş tarzı bakımından da farklı özelikler mevcuttur. Yalın altından yapılmış olan küpe modellerinin yanı sıra desenli ve geometrik tasarımlı küpe gövdeleri de mevcuttur. Ayrıca, elmas küpeleri kulakta sabitlemeye yarayan mekanizmalar da küpe modellerine göre farklı olarak üretilebilmektedir.

Elmas Küpe Fiyatları Nedir?

Küpe yapımında kullanılan elmaslar çok kıymetli taşlardır. Bunun yanında elmas küpe fiyatlarında baz alınan en önemli hususların başında kaç karat olduğu ve işçiliği gelmektedir. Elmas küpe fiyatları, model bu sebeple de farklı olmaktadır. Kullanılan elmasın rengi, karatı, parlaklığı, berraklığı, sayısı ve tabanda kullanılan altının ağırlığı gibi etmenler de elmas küpe fiyatları için belirleyici hususlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanılan elmasın karatı düşükse bu ürünlerin fiyatı, çok daha uygundur. Elmas karatı yüksek olan modellerde ise fiyatın yükselmesi doğaldır. Değişen elmas küpe modelleri ve fiyatları içinden hem zevkinize hem de bütçenize uygun bir elmas küpeyi seçebilirsiniz.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir