Sevgililer Günü’nde Evlilik Teklifi İçin Farklı Tektaş Önerileri

Evlilik teklifi tektaş yüzüklerin en çok tercih edildiği özel anlardan biridir. Bu önemli teklif sırasında, partnerinize sunacağınız tektaş, ona verdiğiniz değerin bir nevi göstergesi olur. Tektaş deyip geçmeyin, onlarca kesim ve model içerisinden, partnerinizin tarzını en çok yansıttığını düşündüğünüz yüzüğü bulmak da ayrı bir emek gerektirir. Aklınızdan, klasik tektaş pırlanta geçiyor olabilir, oysa çok fazla bilinmeyen ve henüz herkesin kullanmadığı bir model seçerek müstakbel eşinizin kalbini bir kez daha çalabilirsiniz.

Zümrüt Kesim Tektaş

Ürüne gitmek için tıklayın.

Yuvarlak tektaşların aksine ışığı daha dik yansıtan zümrüt kesim tektaşlar, en eski pırlanta kesimlerinden biridir. Tarihi 1500’lere kadar uzanan zümrüt tektaşlar dikdörtgen bir şekle ve kesik köşelere sahiptir. Dikkatli bakıldığında bir aynaya bakıyor hissi yaratan zümrüt kesim tektaşlar, özellikle büyük ellerde oldukça şık durur. Vintage bir etkiye sahip olan zümrüt kesim tektaş pırlanta, klasik ve yeniyi bir arada yaşamayı sevenler için oldukça uygun bir seçimdir. Zümrüt kesim tektaşlar özellikle fazla parlaklık sevmeyenler için de ideal kesimlerden biri olarak ön plana çıkar.

Markiz Kesim Tektaş

Ürüne gitmek için tıklayın.

İsmini Fransız kont ve markizlerin yüzüklerinden alan bu kesim, sofistike ve lüks bir görüntü arayanların ilk tercihlerinden biridir. Geniş ve uzun gövdesi ile taşın olduğundan büyük görünmesini sağlayan markiz kesim, el ve parmakları da daha uzun gösterir. 18. yüzyıldan beri kullanılan ve oldukça beğenilen markiz kesim tektaşlar, gösterişi sevenler için oldukça şık bir alternatif olabilir.

Baget Kesim Tektaş

Ürüne gitmek için tıklayın.

Baget kesim tektaşlar da evlilik teklifi için farklı bir alternatif sunar. Zümrüt kesime göre taşın daha dar olduğu baget kesim, klasik tektaştan sıkılanlar için ideal bir seçim olabilir. Baget kesim tektaşlar, yuvarlak kesimlere göre daha az ışık yaydığı için özellikle sadeliği sevenler için uygun bir tercihtir. Üstelik baget tektaş, vitrinlerde çok fazla yer almayan bir kesim olduğundan partnerinize onun için özel bir seçim yaptığınızı da gösterecektir.

Damla Kesim Tektaş

Ürüne gitmek için tıklayın.

Markiz ve oval kesimin birleşiminden oluşan bu kesim, maksimum parlaklık yaymak için tasarlanmıştır. İsmiyle, mutluluk gözyaşlarına atıfta bulunan kesim, 1450’den bu yana oldukça sevilen ve tercih edilen bir modeldir. Çoğunlukla tüm el tiplerine uyan bu model, parmakları olduğundan uzun gösterir. Damla kesim tektaşlar, kendi stilini yaratmak isteyen ve farklılık arayan kadınların en çok tercih ettiği modeldir.

Elmas Kesim Yüzük

Ürüne gitmek için tıklayın.

Evlilik teklifleri için tektaş pırlantalar popüler olsa da hiçbir zaman modası geçmeyecek olan mücevherler de var. Bunlardan biri elbette elmas kesim yüzüklerdir. Yüzyıllardır saflık ve temizliğin simgesi olarak görülen elmas yüzükler, zarif ve otantik mücevherlerden hoşlanan kişiler için ideal bir seçim olabilir. Son dönemlerde revaçta olan vintage görünümlü bir elmas yüzükle bu özel anınızı taçlandırabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir