Takılan Bölgeye Göre Piercing İsimleri ve Modelleri

Siz de popülerliği her geçen gün artan piercing’lerden hoşlanıyor ancak kulağınızın hangi bölgesine piercing yaptıracağınıza karar veremiyorsanız bu yazı tam size göre. Popüler piercing bölgelerinin isimlerini tanımaya ve acı seviyelerini öğrenmeye hazırsanız sizi aşağıya alalım…

Tragus

Altınbaş Pırlanta Piercingler için tıklayın.

Tragus piercingi, kulak kanalının üzerinden doğrudan lobunuza oturan bir iç kıkırdak parçası. Bir çok piercing modeliyle harika görünen tragus bölgesi kulağın diğer yerlerine göre ortalamanın üstü kalınlıkta bir kıkırdak yapısı olduğu için acı seviyesi normalden biraz üstünde yüksek ancak dayanılmaz değil.

Daith

Altınbaş Pırlanta Piercingler için tıklayın.

Tragus piercinginin üst komşusu olan anti daith iyileşme dönemi olarak tragus piercingiyle benzerlik gösteriyor.

Helix

Altınbaş Pırlanta Piercingler için tıklayın.

Kulağın üst ve ince kıkırdaklı kısmına delinen neredeyse her piercinge bu ad veriliyor. Bu bölge kulağın diğer kısımlarındaki kıkırdaklara göre daha ince olduğu için çok daha az acıyor. Bu yüzden en sık tercih edilen yerlerden biri.

Rook Piercing

Altınbaş Pırlanta Piercingler için tıklayın.

Tragus piercinginin biraz üst kısmında ve kulak içine geçen bölüme rook piercing adı veriliyor. Çift taraflı veya halka küpelerle harika görünen bu piercingin yapıtırılma süreci diğer bölgelere oranla bir miktar daha acılı.

Lobe Piercing

Altınbaş Pırlanta Piercingler için tıklayın.

Hepimizin çocuktan beri kullandığı kulak memesi küpesinin asıl adı lobe piercini. Bu bölge en acısız bölge ancak kıkırdak yapıya yaklaştıkça acı biraz artıyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir