Tarihe Modern Yorum: Hanedan Koleksiyonu

Altınbaş’ın Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemi padişahlarından ve önemli olaylarından esinlenerek hazırladığı yedi farklı yüzük tasarımından oluşan “Hanedan” koleksiyonu, tarihi modern bir tasarım anlayışı ile yorumluyor. Kayı, Taht, Rüya, Hüdavendigar, Hançer, Ulu Cami, Zırh, Yıldırım, Saltanat ve Zihgir (Okçu) yüzükleri, Kayı kol düğmesi ve Hanedan bileklik; erkekler için anlamlı ve unutulmaz bir aksesuar olarak öne çıkıyor.

Altınbaş, Haneden Koleksiyonu‘nda Osmanlı mimarisinin eşsiz gravür ve sembollerine yer açıyor.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Kültür mirasımıza sahip çıkan Altınbaş, yüzlerce yıllık Türk tarihini tek bir sembolle parmağınıza taşıyor.

Özel olarak hazırlanan Hanedan Koleksiyonu; yedi farklı yüzük tasarımından oluşuyor. Koleksiyonda yer alan Kayı, Taht, Rüya, Hüdavendigar, Yıldırım, Saltanat ve Zihgir (Okçu) yüzükleri büyülü öyküleriyle öne çıkıyor.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Osmanlı İmparatorluğu’nun en ihtişamlı, en güçlü ve tüm dünyaya meydan okuduğu dönemden ilham alan koleksiyondaki her bir parçanın hikâyesi, iç ve dış yüzeylerde kullanılan gravür ve sembollerle anlatılırken, tasarım anlayışına yeni bir boyut ve farklılık kazandırıyor. 

Hanedan koleksiyonu, Osmanlı İmparatorluğu dönemi göz önüne alınarak hazırlanan en kapsamlı koleksiyon olup, Altınbaş’ın gelecek nesillere aktarılması için sunduğu bir kültür mirası niteliği taşıyor. Koleksiyonu yakından incelemek için Altınbaş’ı ziyaret etmeyi unutmayın…

Total
1
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 1
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir