Yaz Enerjisi Taşıyan Mücevher Stilleri

Romanlarında anlattığı hikayeler aracılığıyla içinde bulunduğumuz evrene dair simgelerin peşinde koşmayı seven Dan Brown, 2017’de yayımlanan ‘Başlangıç’ isimli kitabında iki temel soruya odaklanıyor ve kitapta bunu şöyle dile getiriyor: “Bu iki gizem insanlık deneyiminin kalbinde yer alıyor: Nereden geliyoruz? Nereye gidiyoruz? İnsanlığın başlangıcı ve kaderi… Bunlar evrensel gizemler.”

Kutsal Geometri

Evrenin işleyişindeki mükemmelliğe bakacak olursak, insanoğlunun bu evrensel gizemleri çözümleme arzusunun ne kadar anlamlı olduğunu görebiliriz aslında. Dan Brown’un bir başka romanı Kayıp Sembol’de de dediği gibi “Dünyanın anlamını farkına varmadan dünyada yaşamak, kitaplara dokunmadan büyük bir kütüphanede dolaşmaya benzer.” Tam da bu nedenle insan, dünyayı anlamak ve onu çözmek ister.

Binlerce yıldır, bu arzuyla yaşayan insanoğlu henüz aradığını tam anlamıyla bulabilmiş değil; ancak gizemini günümüzde dahi koruyan evreni anlamak için çalışmaya devam ediyor. Bu keşfetme isteği ortaya çok değerli teoriler, çözülmeyi bekleyen simgeler çıkarıyor. Bu simgelerden biri de yaşam çiçeği simgesi…

Yaşam Çiçeği Simgesi

Yaşam çiçeği, iç içe geçmiş çemberler ve en dışarıda onları çevreleyen büyük bir çemberden oluşan geometrik bir şekil. İnanışa göre, evrenin sırları işte bu iç içe geçmiş çemberlerde gizli. Bu nedenle “kutsal geometri” adıyla da biliniyor. Çemberler, üç boyutlu olarak bakıldığında küreler de denebilir, evrende var olan her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu, yani hayatın bitmeyen döngüsünü simgeliyor. Başka bir deyişle yaşam çiçeği bir tür sonsuzluk simgesi olarak yorumlanıyor. Yapılan araştırmalara bakıldığında yaşam çiçeğinin farklı zaman dilimlerinde dünyanın dört bir yanında kullanıldığı görülüyor. Bu anlamda zamansız ve evrensel bir simge…

Hayatın Daimi Döngüsüne Ortak Olun

Yaşamın her türlü detayını koleksiyonlarına taşımaktan geri durmayan Altınbaş, bu kez de yaşam çiçeğinin mistik enerjisini üzerinize taşıyor. 22 ayar altından üretilmiş Yaşam Çiçeği Koleksiyonu, gizemlerle dolu evrenin bir temsilcisi olarak gündelik hayatta, davetlerde ya da özel günlerinizde şıklığınızın en dikkat çekici tamamlayıcısı oluyor.

Birbirine bağlı sonsuz sayıda organizmanın bir parçası olduğunuzu hatırlatmak ve bu çember içinde kendinizi güvende hissetmeniz için tasarlanan Yaşam Çiçeği Koleksiyonu, Altınbaş çatısı altında yaşamda uyum ve dengeyi önemseyenleri bekliyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir