Elvis Presley’in Hayatı Film Oluyor

Ses getiren Freddie Mercury ve Elton John biyografilerinin ardından “rock ‘n’ roll müziğin kralı” Elvis Presley’nin de hayatını anlatan film yolda. Henüz ismi açıklanmamış olan, Elvis Presley’nin hayatının anlatılacağı filmin senaryosunu Baz Luhrmann ve Craig Pearce kaleme alırken, yönetmen koltuğunda da “Romeo + Juliet”, “Moulin Rouge!” ve “The Great Gatsby” filmleriyle ünlü Baz Luhrmann oturuyor.

Filmde Austin Butler, Elvis Presley’i canlandırırken Olivia DeJonge da Presley’nin eşi Priscilla rolüyle karşımıza çıkıyor. İkiliye Tom Hanks, Dacre Montgomery, Luke Bracey, Kodi Smit-McPhee ve David Wenham gibi isimler eşlik ediyor. Baz Luhrmann’ın paylaştığı ilk videoda Elvis Presley filminden küçük kesitler görülürken, filmin vizyon tarihi 24 Haziran 2022 olarak açıklandı.

Elvis Presley Hakkında:

Amerikalı şarkıcı ve oyuncu Elvis Presley’nin (1935-1977) müzik kariyeri 1954 yılında 19 yaşındayken başlıyor. İlk albümüyle parlayan Presley, yalnızca iki yıl sonra ilk filmi “Love Me Tender”da yer alıyor. 60’lı yıllarda Hollywood filmlerinde bolca rol alırken, film müziği albümleri yapıyor. 1967 yılında, 1973 yılına kadar birlikte olacağı Priscilla Beaulieu ile evleniyor. Priscilla Beaulieu ile evliliğinin bittiği yıl dünya çapında yayınlanan ilk solo konsere imza atıyor. Guinness Rekorlar Kitabı’nda Tüm Zamanların En Fazla Satış Yapan Solo Müzisyeni olarak tanınmasının yanı sıra Billboard 200 listesine, UK Albums Chart’a giriyor, pek çok ödül alıyor. Rock’n Roll’un Kralı olarak dünyanın her yerinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan Elvis Presley, uyuşturucu tüketimi nedeniyle hızla sağlığını kaybederek 1977 yılında 42 yaşındayken ani bir kalp kriziyle hayatını kaybediyor.

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.