Evinize Işıltı Katacak Dekorasyon Önerileri

Hayatın yoğun temposundan uzaklaştığınız, kendinizi yenilediğiniz, dinlendiğiniz ve sadece size özel bir alan olan evinizin dekorasyonu yaşam kalitenizi yükseltir. Ev dekorasyonu kişilerin kendi iç dünyalarını ve karakterlerini yansıtır. Dolayısıyla içinizdeki enerji ve ışıltıyı evinize yansıtmak için yapabilecekleriniz sınırsızdır. Tam da bu noktada tarzınızı yaşam alanlarınıza yansıtmanıza yardımcı olacak, ışıltılı ev dekorasyon önerileriyle karşınızdayız…

Ufak Tefek Dokunuşlarla Eviniz Işıldasın

Hayatın her alanında ışıltıyı sevenler, ev dekorasyonunda kullanacakları birkaç aksesuarla evin tüm havasını değiştirebilir. Yaşam alanlarını saraylara layık bir görünüme kavuşturmak için öncelikle küçük ev aksesuarlarına ışıltılı bir dokunuş verebilirsiniz. Salonda, yatak odasında, mutfakta kısacası evin her bölümünde kullandığınız fotoğraf çerçevelerini kristal çerçevelerle değiştirebilirsiniz. Kristal malzemeler ışığı kırma özelliği sayesinde yaşam alanlarını daha ferah bir hale getirir. Daha ferah ve daha fazla ışıltı isterseniz, kristal şamdan ve avizelere daha fazla yer verebilirsiniz. Evinize ışıltı katmanın bir diğer yolu da perdelerinize ekleyeceğiniz ışıltılı pullar olabilir. Küçük parlak pullar veya yıldız desenli ışıltılı süsler ile donatılan perdeleriniz, evinize ışıltılı ve yeni bir hava getirir.

Çiçeklerle Eviniz Işıldasın

Evinizi çiçeklerin kendine özgü ışıltıları ile donatabilirsiniz. Sevdiğiniz çiçekleri evinizin dilediğiniz bölümlerine dekorasyona uygun bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Çiçek saksılarını ışıltılı renkler ya da sim detaylarla süsleyerek evinizi daha çekici ve dekoratif bir hale getirebilirsiniz. Duvarınıza kurutulmuş çiçeklerden bir tablo hazırlayarak evinize doğal bir ışıltı katabilirsiniz. Kristal bir tablo çerçevesi ile tablonuzu daha da çekici bir hale getirebilirsiniz.  Çiçek saksılarınızı yaldızlı renklerle boyayabilir ya da simli kâğıtlarla kaplayabilirsiniz. Saksıları yerleştirmek için parlak renklere sahip askılıklar satın alarak bu askılıkları yaldızlı pullar ve simli iplerle süsleyebilirsiniz.

 Banyo ve Mutfağınıza Işıltılı Dokunuşlar

Banyonuzun dolap kulplarına yapıştıracağınız ışıltılı taşlar ile banyonuzu da ışıl ışıl bir hale getirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan yalnızca bir silikon tabancası, ışıltılı taş ve süsler. Havlu raflarına ve eğer banyoda abajur kullanıyorsanız abajur çevrelerine eklediğiniz parıltı taşlar, banyonuzun havasını bir anda değiştirir. Mutfak ve banyonun zeminlerine döşeteceğiniz parlak fayanslar, pahalı ve cesur bir uygulama olsa da evinize bambaşka bir enerji ve tarz getirir. Mutfak perdelerine de yaldızlı süsler ekleyebilir, perde aparatlarını gümüş ya da dore renkler kullanılarak tasarlanan modellerden seçebilirsiniz.

Dekoratif Minderlerle Evinize Işıltı Katın

Kanepelerin üzerinde kullandığınızı minderlere yaptığınız küçük bir dokunuş ile hem eğlenceli hem de daha sofistike bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Metalik ya da dore renge sahip parlak minderler ile eviniz ışıltılı bir hale gelir. Kırlentlerde kullanılan düğmeler ve aparatlar yaldızlı ve pırıltılı olursa daha da ışıltılı bir salonda misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Yatak Odanızda da Işıltılı Dokunuşlar

Yatak odanızda yapacağınız birkaç ufak tefek dokunuşla ışıltılı bir gece hayatına sahip olabilirsiniz. Yatak odasında abajurdan vazgeçemeyenlerdenseniz metalik abajur ayakları ile parlak ve şık bir görsellik yaratabilirsiniz. Metalik ve parlak renge sahip boya ya da kâğıtlarla abajurunuzun ayağını boyayabilir. Abajurunuzun çevresini parlak kristal renge sahip taşlarla süsleyebilirsiniz. Yatak odanıza bambaşka bir hava katmak için ise gece lambası ya da abajur yerine minik ampullere sahip ipli aydınlatmaları tercih edebilirsiniz.

Dekoratif Aynalarla Işıltılı Ev Dekorasyonu

Mekânlara daha derin ve ferah bir anlam getiren aynalar, evlerin olmazsa olmaz dekorasyon araçlarıdır. Evin tüm odalarında kullanılabilen aynalar, yansıtıcı özelliklerinden dolayı daha ferah bir yaşam alanı sağlar. Özellikle salonunuzdaki aynaların etrafındaki çerçeveleri gümüş ya da dore detaylarla süsleyebilir, kristal çerçeve kullanarak aynalarınızı daha çekici ve dekoratif bir hale getirebilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir