Prenses Diana’nın Gelinliği Kensington Sarayı’nda Sergilenecek

İkonik gelinlik 25 yılın ardından Kensington Sarayı’nda! Prenses Diana’nın efsanevi gelinliği 3 Haziran’dan Kensington Sarayı’nda ‘Royal Style in the Making’ sergisinde ziyarete açılacak. Moda tasarımcıları ve kraliyet arasındaki ilişkiyi inceleyecek sergide Prenses Diana’nın 1981’de Prens Charles ile düğünlerinde giydiği gelinlik gösterimde olacak…

Anneleri Prenses Diana’nın gelinliğini sergi için ödünç vermeyi kabul eden Prens William ve Prens Harry, gelinliği Historic Royal Palaces kurumuna iletti. Gelinlik, Kensington Sarayı’nda Kraliçe II. Elizabeth’in annesinin 1937’de giydiği elbisenin yanında sergilenecek. 

Leydi Diana’nın İkonik Gelinliği

David ve Elizabeth Emanuel tarafından tasarlanan gelinlik, Kraliyet Ailesi tarihinin gelinlikleri arasında en uzun kuyruğuna sahip. 8 metrelik kuyruğu ve balon kolları ile dikkat çeken Prenses Diana’nın gelinliği antik tasarımlı danteller ile süslü.

Bir basın açıklaması ile sergi hakkında konuşan sergi küratörü Matthew Storey, “Kensington Sarayı’ndaki yaz sergimiz, İngiliz tasarımının en önemli yeteneklerine ışık tutacak. Bu yetenekler, 20. Yüzyılda Kraliyet Ailesi’nin görsel kimliğini şekillendirdiler,” dedi. “Şüphesiz, serginin en önemli parçalarından biri Wales Prensesi Diana’nın göz kamaştıran Emanuel tasarımı gelinliği olacak” diyen Storey, “Bu gelinliğin 25 sene sonra sergilenmesi heyecan verici” diye ekledi.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir