Karlı Bir Yeni Yıl İçin En Özel Rotalar

Karlı Bir Yeni Yıl

Dışarıda lapa lapa kar yağarken şöminenin hemen yanı başında kurulu bir yılbaşı sofrasının düşüncesi bile yüzümüzde tebessüm oluşturuyor. Evet 2024’e girmemize çok az kaldı, ama henüz yılbaşı tatilini planlayamayanlar için bir kaç önerimiz var. Üstelik hepsi Türkiye’de kar keyfini yaşatacak en özel destinasyonlar. Hızlı davranırsanız yeni yıla beyaz rüyada girmeniz için bir engel yok.

Kars

Yılın bu dönemi bembeyaz bir görünüme bürünen Kars, yılbaşı akşamını geçirmek için değerlendirebileceğin bir diğer eşsiz rota. Doğu Ekspresi ise bu masalsı şehri keşfetmek için tercih edebileceğin en güzel seçeneklerden biri. Ani Harabeleri, Kars Kalesi, Havariler Kilisesi, Yanık Kilise ve Çıldır Gölü’nün yanı sıra kar kalitesi ve pistleri ile ülkemizin en iyi kayak merkezlerinden biri olan Sarıkamış Kayak Merkezi ile Kars, konuklarına dolu dolu bir kış seyahatinin kapılarını açıyor.

Palandöken

Erzurum’un bir ilçesi olan ve bünyesinde ülkemizin önde gelen kayak merkezlerinden birine ev sahipliği yapan Palandöken, her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça uygun bir alternatif olarak ön plana çıkıyor. En uzun kayak pistinin 12 km olduğu Palandöken Kayak Merkezi’nde kayak tutkunları hayallerini kurduğu kayak deneyimini doyasıya yaşayabiliyor. Son kar yağışı ile birlikte kar kalınlığının 90 cm’ye ulaştığı kayak merkezi ise son günlerde yılbaşı kutlamaları için hazırlık yapıyor.

Abant

Göz alıcı doğası ile olduğu kadar şömineli sıcacık konaklama tesisleri ile de gönlünü kazanacak olan Bolu – Abant, kış aylarının en romantik kaçış rotalarından biri. Aralık ayının gelmesi ile birlikte karlar altında kalan ve her zamanki güzelliğine yeni bir güzellik katan bu durak, milli parkı, doğa içi yürüyüş rotaları, göl manzaraları ve çok daha fazlası ile tam da yılbaşında olmak isteyeceğiniz bir yer.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.