Sonbahar Tatillerine Özel Romantik Yurtiçi Rotaları

Yaz aylarını tatil yapamadan geçirdiyseniz ya da kışa girmeden ikinci bir tatil planlıyorsanız size bazı önerilerimiz var! Özellikle çift olarak yapacağınız sonbahar tatillerinin akılda bırakacağı güzel anıları artıracak, yaşattığı keyifle tekrar gitmek isteyeceğiniz bazı rotalar seçtik. Türkiye’nin farklı yerlerinden tarih, doğa, deniz ve daha fazlasını vat eden, birbirinden eşsiz romantik tatil rotaları ile siz ve sevdiğiniz kışa aşk tazeleyerek girebilirsiniz. İşte karşınızda sonbahar tatillerine özel en romantik yurtiçi rotaları…

Kapadokya

Sonbahar tatilinde romantizmi iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız içinizi ısıtacak, romantizmden başınızı döndürecek yerlerin başında kesinlikle Kapadokya geliyor. Sonbahara özgü renkler, peri bacaları ile birleşince harika bir ambiyans oluşuyor. Kapadokya’da mutlaka yapmanız gereken aktivitelerin başında ise; sabah serinliğinde balonla turu geliyor. Başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz büyüleyici bir atmosfer sizi bekliyor. Sunset Point olarak da adlandırılan Aşıklar Tepesi’nden gün doğumunu ve balonları izlemek, Göreme merkezine 3 kilometre uzaklıkta yer alan Kızıl Çukur Vadisi’nde yürüyüş yapmak, güneşin batışını seyretmek ve yeraltı şehirlerini keşfetmek Kapadokya’da yapılmadan dönülmemesi gerekenler diyebiliriz.

Sığacık

Seferihisar’da yer alan İzmir’in “Sakin Şehri” Sığacık, küçük bir yarımada üzerinde kurulu bir bölge. İzmir’de en çok ziyaret edilen lokasyonlardan biri olan Sığacık, doğu tarafında limanı, batı tarafında plajları ile tam bir sahil kasabası. Sığacık’ta 1522 yılında inşa edilen Teos Antik Kenti ve Sığacık Kalesi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Sığacık çarşısında ve sokaklarında aceleniz olmadan, küçücük bir kasabanın insana ne kadar huzur verebildiğini içinizde hissederek keyifle gezebilirsiniz. Ayrca çarşıdan taze ürünler alıp Armola peyniri, mandalina tatlısı gibi lezzetler eşliğinde sahilde romantik mini bir piknik organize edebilirsiniz.

Amasra

Amasra, Bartın’a 16 km uzaklıkta bulunan, Antik Çağ’a uzanan geçmişe sahip bir yerleşim yeri. Coğrafi yapısı da hayli ilginç. Beş küçük adanın birleşiminden oluşan bu küçük şehir tarih boyu birçok uygarlığın ticaret rotasında yer almış. Antik tiyatrosu, mağaraları, anıtları ve plajlarıyla hem tarihi hem de kültürel olarak dikkat çeken bir yer. Tarihi ve kültürel yapısının haricinde harika doğası ile sonbahar aylarında başka güzel olan duraklardan. Amasra, hem tarihi yerler görmek hem de güzel manzaralara şahitlik ederek romantik anılar biriktirmek isteyenleri bekliyor.

Yedigöller

İstanbul’a 300 km uzaklıkta bulunan Yedigöller, sonbaharın güzelliklerinin görülebileceği, en romantik ve özel lokasyonlardan biri. Aynı zamanda bir milli park olan ve içisinde isminden de anlaşılacağı üzere yedi adet göl bulunan Yedigöller kamp, trekking, yürüyüş, bisiklet aktiviteleri için oldukça ideal. Ayrıca milli park içinde piknik yapmak da mümkün. Yedigöller özellikle sonbaharda benzersiz fotoğraflara imza atmanızı, aşkınızı ölümsüzleştirmenizi sağlayan ve mutlaka bir gün tekrar ziyaret etmek isteyeceğiniz rotalardan…

Kaş

Antalya’ya bağlı Kaş, Toros Dağlarının dik yamaçlarıyla Akdeniz’i buluşturan bir noktada yer alıyor. Müthiş doğası ve harika koylarıyla bölgenin ilgi çeken lokasyonları arasında kendine yer buluyor. Özellikle sonbaharda hala denize girilebiliyor olması, göz alıcı günbatımılarıyla birlikte Kaş’ı romantik rotalar arasına sokuyor. Genellikle yaz aylarında tercih edilen bu cennet bölge aslında ilkbahar ve sonbahar aylarında kalabalıktan kendini sıyırmış ve daha keyifli bir atmosfere sahip oluyor. Bu bölgede kamp alternatifleri de bulunuyor. Ayrıca yakınlarında bulunan antik kentleri ve berrak denizinde yüzen balıkları keşfetmek için bile gidilebilir.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir