Uzmanlardan Okula Dönüş Sürecine Özel Öneriler

Okulların açılmasıyla birlikte çocuklar için bir uyum süreci başladı. Uzun yaz tatili sonrası okula alışmakta zorluk çeken çocuklar için uzmanlar çeşitli uyarılarda bulunuyor. Çocukların okula adapte olmasını kolaylaştırmaya yönelik uzman görüşlerini sizin için derledik.

Anlayışlı Davranın

Uzun bir yaz tatilinin ardından öğrencilerin okula, erken uyanmaya, derslere odaklanması zor olacaktır. Bu süreçte çocuklarınıza maksimum anlayış göstermeye özen gösterin.

İlk Haftalarda Tempoyu Düşük Tutun

Okulun açıldığı ilk üç haftayı alışma süreci olarak değerlendirin ve çocuğunuzun hızla adapte olmasını beklemeyin. İlk bir ay itibariyle okula odaklandığını göreceksiniz.

Yeni Yılı Yeni Fırsat Olarak Görün

Çocuğunuzun geçen seneki öğrenim döneminde zayıf dersleri varsa bu yeni dönemi bir fırsat olarak değerlendirin ve eski başarısızlıklarını hatırlatmayın. Derslere motive olmasını ve yeni yılda yeni başarılara odaklanmasını sağlayın.

Konsantrasyonu Artırın

Çantasının düzenlenmesinden haftalık ders programı oluşturulmasına kadar pek çok şey çocuğunuzun yeni öğrenim dönemine konsantre olmasını kolaylaştıracaktır. Bunun için televizyon, telefon ve tabletler ile arasına mesafe koymaya çalışın.

Okulu Sıkıcı Olmaktan Çıkarın

Pek çok çocuk için okul sıkıcı bir sorumluluk alanını ifade eder. Oysa okul aynı zamanda iletişim kurulan, arkadaşlık edilen, sosyal bir alandır. Çocuğunuzun okulu sevmesi için ona farklı açılardan bakmayı öğretin.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir