Merkür Retrosunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

2022 yılının 2. Merkür Retrosu 10 Mayıs tarihinde İkizler burcunun 4 derecesinde başladı ve 4 Haziran 2022’de boğa burcunun 26 derecesinde sona erecek. Senede üç kez gerçekleşen ve iletişimle ilgili konuları ön plana çıkaran merkür retrosu süresince nelere dikkat etmemiz gerektiğini sizin için araştırdık…

Merkür gezegeni astrolojide iletişim, seyahat eğitim ve algıyı ifade eder… Bu nedenden dolayı Merkür retro zamanlarında geçmişte iletişim kurduğumuz kişilerden haber almaya başlarız ve bu dönem geçmişte yapılan iletişim hatalarını gidermek için değerlendirilirse çok faydalı olabilir. Geçmişte deneyip bıraktığımız, vazgeçtiğimiz konuları ele almak için de oldukça değerli bir dönemdir.

Ağızdan çıkana dikkat!

Merkür, iletişim gezegeni olduğu için bu gezegenin retro dönemlerinde söylenen sözlere çok dikkat etmek gerekir. Bu dönemde ağzımızdan çıkanları iki kere düşünmek faydalı olur. Bu dönem yeni bir eve taşınmak, yeni bir işe başlamak, evlenmek, nişanlanmak, yeni bir ilişkiye başlamak, elektronik alet almak için için de pek uygun bir zaman dilimi değildir çünkü kişiler arasında iletişim sorunları yaşanması çok olasıdır.

Ayrıca bu tarihlerde seyahat, eğitim konusunda da sorunlar gerçekleşebilir. Hem yazışmalarınızda hem de seyahatlerinizde dikkatli olmanızda fayda vardır!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir