2020’de Öne Çıkan Gelin Duvağı ve Saç Aksesuarları

Bir gelinin tercih edeceği gelinlik, saç modeli, makyaj, mücevher ve gelin aksesuarları onun kişiliğinden büyük izler taşır ve diğer gelin adaylarına ilham verir. Bir gelinliğin en şık tamamlayıcısı olan duvaklarsa, farklı model ve stilleriyle düğün gününün en çok merak edilen ve konuşulan aksesuarı arasında yer alır. 2020’de trend olan duvak modelleri ve saç aksesuarlarına gelin birlikte göz atalım…

Uzun Tül Duvaklar ile Nostalji Rüzgarı

60’lı ve 70’li yıllarda çok moda olan tül duvaklar, 2020 yılında öne çıkan vintage akımı ile yeniden karşımızda. Son olarak İngiliz kraliyet ailesine katılan Megan Markle’ın tercih ettiği uzun tül duvak, bu modayı yeniden hayatımıza soktu. Uzun tül duvak modellerini prenses gibi metrelerce arkanızda taşıyabilir ya da saçınızın büyük kısmını kapatacak şekilde yüzünüzün önüne düşürerek kullanabilirsiniz.

Çiçekli Aksesuarlar İle Bohem Vurgular

Kır düğünü denildiğinde akla ilk etapta doğa ile iç içe bir alan, sade bir organizasyon ve en az doğa kadar duru gelinler geliyor. Uzun saçlarda şık ve ya dağınık örgülerin arasına yerleştirilecek çiçek detayları da 70’lerin bohem havasını günümüze taşıyor. Çiçekli aksesuarlar, gelinin istediği model ile saçlara adapte edileceği gibi taç olarak da kullanılabilir.

Fransız Esintisi Yaratan Şapkalar

Genellikle topuz saç modeli ile tercih edilen bu stil, 2020 yılının tercih edilen düğün aksesuarlarından biri. Saçın yanına oturtulan küçük Fransız şapkalar ve gelinin yüzünü hafifçe kapatan tüller gelinlere modern bir görünüm sağlarken bu şapkaları beyaz eldivenlerle tamamlamak daha da şık bir görünüm yaratıyor.

Renkli Duvaklar Yaratıcı Stiller

Kısa gelinlik modellerinin devrimciliği ile yarışan renkli duvakların kullanımı hızla artıyor. En özel günlerinde klasik algının dışına çıkmak isteyen özgür ruhlu gelinlere hitap eden bu modellerde ise pembe, en revaçta olan renklerden biri.

Klasikten Vazgeçmeyenlerin Seçimi Taşlı Bantlar

Yılın göze çarpan trendlerinden bir tanesi de saçlara takılan bantlı modeller. Şık taşlar ile dizayn edilmiş bu bantlar gelin başı görünümünde farklılığı ve modernliği güzel bir biçimde harmanlamayı başarıyor. Genellikle krem ya da beyaz renklerde ve orta kalınlıkta tercih edilen bu aksesuar kalın, salaş saç örgüleri ile birleştiğinde harika bir görünüm yaratıyor.

Büyük Taşlı Taçlar, Zarif Görünümler

2000’lerin başında oldukça moda olan taşlı taçlar, 20 yıl sonra yine bizimle… Genellikle gelin topuzuna oturtulan bu taçlar gelinin hem klasik hem de stil sahibi bir görünüm elde etmesini sağlıyor. Elbette bu seçimde yüz şekli ve saç tercihi de oldukça önem taşımakta. Yuvarlak ve geniş yüzlü gelinlerin topuzdan ziyade salık saçlar ile kullanması öneriliyor. Minyon tipli gelinler ise bu taçları büyük topuzlarla birlikte rahatlıkla kullanabilir.

Dağınık Saçlarda Gösterişli Tokalar

Son yıllarda pek çok gelinin tercih ettiği saç tokaları, 2020’nin trend gelin aksesuarı alternatiflerinden biri oluyor. Dağınık topuzlar, örgüler ve serbest bırakılmış dalgalı saçlar ile oldukça havalı bir stil yaratan tokaların pek çok çeşidi ve kullanım şekli mevcut. İsterseniz ortadan ayrılmış ve açık bırakılmış saçların yanlarına isterseniz de sıkıca tutturulmuş topuzlara sabitleyebileceğiniz tokaların seçimini düğün konseptine ve gelinlik modeline göre yapmanız en doğrusu.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir