2020’nin Trend Damatlık Modelleri

Düğününüzde şıklığınızı ve asaletinizi ortaya çıkartacak, tarzınızı yansıtacak birbirinden kaliteli damatlık modelini sizler için derledik.

Düğünler; genelde kadınların gelinlik telaşının damga vurduğu, herkesin şıklık yarışı içine girdiği ve eğlencenin tam anlamıyla yaşandığı organizasyonlardır. Hal böyle olunca herkes ne giydiğine ve nasıl davrandığına bir hayli dikkat ediyor. İşte bu yüzden, nasıl kadınlar için gelinlik seçimi önemli ise erkekler için de damatlık seçimi o derece önem teşkil ediyor. Yıllar geçtikçe gelinlik ve damatlık seçimleri de artık klasik modellerden uzaklaşarak, daha avangart ve frapan bir hal almaya başladı.

Bu özel günde en doğru seçimi yapmanız için, düğününüzde şıklığınızı ve asaletinizi ortaya çıkartacak, tarzınızı yansıtacak birbirinden kaliteli 2020 damatlık modellerini sizler için derledik.

Klasik Takım Elbise Modelleri

klasik-takim-damatlik

Bu tarz damatlıklar eskiden olduğu gibi günümüzde de sıkça rağbet görüyor. Siyah renk ağırlıklı tercih edilen klasik takım elbise modelleri, 2020 yılında da damatlar tarafından en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Ancak, eskiden kullanılan siyah takım elbise içine beyaz gömlek ve kravat kombini artık yerini renkli ve gösterişli gömlekler ve papyon modellerine bırakmış durumda.

farkli-papyonlar

Damatlıkların renkleri ve yelek ya da gömleklerin farklı kontrastlardan oluşması da 2020 yılının damatlık seçimlerini belirleyen konular arasında yer alıyor. Mavi renk ve gri renk tonlarında seçilen takım elbiseler, kahverengi kemer ve ayakkabılar ile birleştiğinde damatlık modasını yeniden yorumluyor.

damatlik-lacivert
damatlik-yaka-cicekleri

Smokin Damatlık Modelleri

Eskiden elitist olduğu düşünülerek düğünlerde fazla kullanılmayan smokinler de damatlık seçimi yapacak olanların seçimlerinde alternatif bir tercih örneği oluşturuyor. Farklı kesimleri ve kendilerine has duruşları ile son derece karizmatik ve şık bir görünüme sunan smokinler, koyu renk tonları ile bu yılın damatlık modası içinde kendine yer buluyor.

smokin

2020 yılında damatlar smokin tercih ederken genellikle siyah renk ağırlıklı, koyu tonlara yöneliyor. Siyah smokinin içine giyilen, düğmeleri siyah ve detaylı beyaz gömlekler düğünlerde göz alıcı bir görünümü de beraberinde getiriyor. Ayrıca beyaz smokin modelleri de bu yılın modasına farklı bir dokunuş yapıyor.

Sıra Dışı Damatlık Modelleri

Klasik tercihlerin hala başı çektiği damatlık modası, yenilikçi ve farklı takım elbiseler ile kendini yenileyerek, 2020 yılında bir yeniden doğuş gerçekleştirmeye çalışıyor. Kruvaze kesim ceketlerden oluşan takım elbiseler farklılık yaratmak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında bulunuyor.

yenilikci-damatlik

Kruvaze takımların yanı sıra retro stile sahip, vintage modasını yeniden canlandıran damatlık seçimleri de bu yılın revaçta olan tercihleri arasında yer alıyor. Yaz mevsimi için ideal olarak görülen bu damatlık seçenekleri de 2020’de stil sahibi erkeklerin damatlık seçimleri için belirleyici bir alternatif teşkil ediyor.

yenilikci-rahat-damatlik

Son olarak ise frak modelleri ise farklı ve yeni bir tarz oluşturmak isteyen beylerin yardımına koşuyor. Asil duruşları, kendilerine özgü yorumları ve son derece şık tasarımları ile fraklar, bu yıl ve bundan sonraki yıllarda damatlık seçimi yaparken sıkça karşımıza çıkacak gibi duruyor.

smokinn

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir