2021’de Gelinlerin Tercihi Örgülü Saçlar

Düğün günlerinde gelinlik, ayakkabı, gelin buketi ve takılar kadar önemli olan bir diğer detay ise gelin saçı. Düğün gecesindeki hareketlilik nedeniyle genellikle gelinler saçının bozulmayacağı modelleri tercih ediyor. Özellikle yaz ve bahar aylarında genellikle kır ve kumsal düğünleri yapılıyor ve bu konsepte en uygun saç modelleri arasında örgü saç modelleri yer alıyor. Neredeyse tüm gelinlik modelleri ile uyum sağlayan saç örgüleri, sade ve şık bir görünüme sahip olabileceği gibi bazı çılgın modellere de ev sahipliği yapıyor.

Yeni Trend Gelin Saçı Modelleri

Her gelinin hayali o en özel gününde mükemmel görünmek. Gelinlikten ayakkabıya, makyajdan saça pek çok detay iyice düşünülüyor ve hayata geçiriliyor. Son yıllarda moda trendlerinin de en çok kullandığı saç örgü modelleri, gelin adaylarının en çok tercih ettiği modeller arasında bulunuyor. Örgünün hem uzun hem de kısa saçlarda rahatlıkla kullanılabilmesi, yaz günlerinde sahil ve kır düğünlerinin artması gibi etkenler dolayısıyla örgülü saçlar günümüzün trendleri arasında yer alıyor.

Saç örgüsünden bantlar, örgülü atkuyrukları, örgülü topuzlar gelin saçlarına hareket veriyor. Hollanda örgüsü, Helen, Valentino, Fransız örgüsü, sepet, hasır, kılçık ve balıksırtı gibi pek çok çeşide sahip olan saç örgüleri, istenilen gelinlik türüne ve düğün konseptine uyarlanabiliyor. Bu sayede son moda olan bu saç şekli ile fark yaratılıyor. Özellikle minimalizmi düğününde de yaşatmak isteyenlerin vazgeçilmez tercihleri arasında örgü modellerinin değişik çeşitleri hayat buluyor.

Örgü Saç Modelleri İle Doğallık Ve Şıklık Bir Arada

Saçları salaş şekilde bırakarak, saçın sağ ya da sol tarafından yapılan örgü modeli özellikle straplez ya da kayık yakalı gelinliklerde çok şık duruyor. Gelinlik üzerinde kombinlemesi kolay olan bu model bohem tarzdaki gelinlikler için de ideal bir gelin saçı oluyor. Özellikle bu saç türüne yapılacak iddialı makyaj ile hem sade hem de şık olunuyor. Tercih edilecek olan koyu renk ruj, örgünün arasına serpiştirilecek kır çiçeklerinin rengi ile birleştirilebiliyor.

Kılçık örgü türü ise bisiklet yaka ve V yaka gelinlikler ile bütünleştirilebiliyor. Gelinliğin üzerinde bulunan dantel detayları ve güpürler bu kibar örgü modeli ile kusursuz uyumu yakalamaya yardımcı oluyor. Özellikle kır düğünleri için vazgeçilmez bir model olan kılçık örgü türü sayesinde kişiler kır düğününün romantikliğini üzerinde taşıyabiliyor ve şıklığı yakalıyorlar. Kılçık örgü kabarık ve gür saçların kolayca kontrol altına alınmasına da yardımcı olduğundan günlük hayattaki can sıkan kabarmalar bu sayede etkisiz hale getiriliyor.

Tek omuzlu ya da illüzyon yaka gelinliklere kusursuz şekilde uyum sağlayan açık saçtaki salaş örgüler daha çok sahil düğünlerinin vazgeçilmezleri arasında yerini buluyor. Sahil düğününün o tazelenmiş havası, vurdumduymaz eğlencesi ve sıcaklığı salaş örgülerle bir bütün haline geliyor.

Düğün dinamiği ile uyum sağlaması ve gece sonuna kadar terleyecek olan kişileri daha fazla yormamak adına örgü topuz modelleri de tercih edilebiliyor. Örgüyü topuz biçiminde kullanmak özellikle hâkim yaka, prenses model ya da askılı gelinliklerde çok hoş duruyor. Bu kadar sadeliğe biraz da şıklık kazandırmak adına salaş şekilde örülüp topuz yapılmış saçların içine inci pırıltılar ya da minik çiçekler eklenebiliyor. Hem kır düğünlerine hem de kumsal düğünlerine uyum sağlayacak olan model pek çok kişi tarafından tercih sebebi oluyor.

Kısa saç örgü modelleri günlük hayatında da düğününde de klasik olmaktan kaçınan gelinler için ideal bir model haline geliyor. Özgürlüğü ve cesareti simgeleyen kısa saç rahatlıkla örgü modeline uyum sağlıyor. Kısa saçın tek tek örülüp ensede topuz halini alması hem şık hem de rahat olunmasını kolaylaştırıyor. A kesim, düz kesim ya da bohem gelinliklerle kolayca kombinlenebiliyor.

Örgü saç modellerine eklenecek papatya taçları, kır çiçekleri ya da boncuklu taçlar hem aksesuarların hem de gelinliğin tamamlanmasına ve bir bütün halini almasına yardımcı oluyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir