2021 İlkbahar ve Yazının Öne Çıkan Gelin Saç Makyaj Stilleri

Hayatınızın en anlamlı gününde muhteşem bir görünüme sahip olmak için doğru seçimler yapmanız gerekir. Saç ve makyajınız için dikkat etmeniz gereken en önemli konu gelinliğinizin modeli, yüz şekliniz ve saç tipinizdir. Gelin saçlarında ve makyajında sadeliğin ön planda olduğu 2021 trendleri; abartıdan uzak, canlı ve sofistike dokunuşlarla yalınlığı buluşturuyor. Sade gelinlik modellerinin de ön planda olduğu 2021, doğal esintilere ev sahipliği yapıyor.

Gelin Makyajının Vazgeçilmezi: Aydınlık

Gelin makyajının olmazsa olmaz adımı olan aydınlatıcı kullanımı, gün boyu enerjik ve ışıl ışıl görünmenizi sağlıyor. Günlük kullanımdan farklı olarak daha yoğun uygulanan aydınlatıcı; elmacık kemiklerine, kaş kemiklerine ve burun ucuna uygulanarak bambaşka bir hava yaratıyor. Gelinlerin gözlerinin belirgin olması gerekir. Bu nedenle göz pınarına ve kaş altına hafif bir aydınlatıcı uygulanıyor. Bunlara ek olarak üst dudak ortasındaki çukura da aydınlatıcı mutlaka sürülmeli…

Gelin Saçı Modeli Seçiminde Önemli Nokta: Yüz Şekli

Yüz şekli, gelin saçı seçiminde önemli rol oynuyor. Oval yüz şekline sahip olanlar enseden, yandan ya da tepeden topuz modellerini seçebilir ya da saçlarını açık bırakabilir. Yuvarlak yüz şekline sahip olanlar bombeli at kuyruğu ya da tepesi hacimli topuz modellerini uygulayabilir. Kare yüz şekline sahip olanlar ise bukleli dalgalarla canlandırılan açık saç modellerini seçebilir. En şanslı olanlar ise oval yüz şekline sahip olan gelinler, bu gelinlere her saç modeli yakışır.

Mükemmel Bir Gelin Makyajı İçin: Allık

Gelin makyajını gösteren bir diğer önemli unsur da allık. En önemli makyaj unsurlarından olan allık, gelin makyajında özellikle pembe tonlarda tercih ediliyor. Bu yazın gelin makyajı trendlerinde de ön plana çıkan pembe allıklar ile yanaklar daha doğal ve sade görünüyor.

Gelin Saç Modelinin Olmazsa Olmazı: Topuzlar

Geleneksel abartılı topuz modellerinin yerini 2021 yılında günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabilen topuzlar aldı. Özellikle sırtı açık gelinlik modelleri için doğal görünüme sahip, spreyle sabitlenmemiş topuzlar önerimiz. Straplez gelinlik giyen gelinler de saçlarını omuzlarını açık bırakan doğal bir topuzla toplamalı…

Gelin Makyajını Gösteren Detay: Göz Makyajı

En güzel gelin makyajı, gözleri ön plana çıkaran göz makyajıdır. 2021 gelin makyajı trendlerinde yarım eyeliner uygulaması ile gözlerin olabildiğince büyük görünmesi sağlanıyor. Yarım eyeliner aynı zamanda gözlerin çekik olmasını sağlayarak belirginleştiriyor. İri gözlerin diğer olmazsa olmazı ise takma kirpikler. Takma kirpiklerin dipleri siyah farla doldurularak daha doğal görünmesi sağlanabilir. Kedigözü eyeliner uygulaması, 2021 kır düğünlerinin en çok sevilen makyaj çeşidi olabilir. Özellikle küçük gözlere sahip olanlara önerilen kuyruklu eyeliner, gözlerinizi muhteşem gösterebilir.

Saç Rengine Göre Gelin Saçı Önerileri

Açık ten rengine ve açık saç rengine sahip olan kadınlar gelinliği tamamlayan örgü topuzları ve bukleleri tercih etmelidir. Esmer ten ve siyah saç rengine sahip kadınlar ise dağınık, doğal bir topuzu tercih edebilir ya da bukleler yapılan saçları açık bir şekilde omuzlara dağıtabilir. Koyu renk saçlara sahip gelinler kahkül kestirerek modern bir hava yaratabilir. Kızıl saçlı ve beyaz tenli kadınlar ise en sade halleri ile bile oldukça çarpıcıdır. Bu nedenle abartıya kaçmayan doğal ve sade topuzları seçmeleri önerilir.

Gelin Makyajında Ten Rengi Önerileri

Beyaz gelinliğe en çok yakışan ten rengi bronzdur. Elmacık kemiklerini ortaya çıkaran kontürlerle tamamlanan makyaj, gecenin kraliçesine uygun bir makyaj olur. Özellikle pudra yerine daha kusursuz bir görünüm sağlayan krem formdaki makyaj ürünleri gece boyunca makyajınızın sabit kalmasına yardımcı olur.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir