Bu Sezon Gelinler Makyajlarıyla Işıldayacak

Yeni bir yıl, yeni düğünlerin, mutluluğa atılacak imzaların da habercisi demek. 2021 yılında evlenecek gelin adaylarının en merak ettiği konulardan biri de 2021 gelin makyajı trendleri oluyor. İşte size 2021’de ışıltısıyla büyüleyen bir gelin olmanın ipuçları…

2021’de de açık hava düğünleri, gözde olacak gibi görünüyor. Gözde düğün mevsimi ise yine yaz oluyor. 2021’de şatafatlı düğünlerin yerini daha sade ve doğal organizasyonlar alıyor. Gelinliklerde daha klasik ve sade stiller tercih edilirken, saç, makyaj ve takı seçimleri de bu akıma uygun olarak natürelleşiyor. Kabarık prenses gelinliklerin gözden düştüğü 2021 sezonunda, saç tasarımlarında bohem ve kendi halinde modeller tercih ediliyor. Gelin makyajında ise uçuk pembe, şeftali ve bronz tonlar öne çıkıyor.

2021 Gelinleri İçin 10 Gelin Makyajı Önerisi:

1)Işıltılı Ten Makyajı

2021’de doğal ve ışıltını ten makyajı uygulamaları öne çıkıyor. Bu görünüm için önceden temizlenen cilde ince yapılı bir nemlendirici ve fondöten uygulanıyor. Ardından renk tonu eşitliği ve kapatıcılığı sağlanarak ıslaklık ve ışıltı veren aydınlatıcı ürünlerle ten makyajı hareketlendiriliyor. Fondötene az miktarda cildi besleyen yağ karıştırmak da ayrı bir trend. Bu şekilde cilt nemlenirken bir yandan da ışıltılı ve taze bir görünüm elde ediliyor.

2) Doğal Bakışlar

Düğün makyajındasuya dayanıklı ürünler tercih etmek önem taşıyor. 2021’de inci beyazı, fildişi sedefli göz pınarları, şeftali, toprak ya da pembe tonlarında far uygulaması sade gelin makyajı için ideal bir seçim olarak öne çıkıyor. Doğal gelin makyajı demek yalnızca açık tonlarda makyaj yapmak anlamına gelmiyor. Gelinin yüz hatlarına ve göz tipine yakışan, gelinliğin modeline uygun, doğal ten renklerinde, doğru ürünlerle kusursuz makyaj, doğal gelin makyajı olarak öne çıkıyor. 

3) Nude Dudaklar

2021’de kırmızı ve bordo rujlar tümüyle rafa kalkıyor. Yaz düğünlerinin gözdesi nude tonlar, tüm mevsimlerde öne çıkan renkler arasında yer alıyor. 2021 gelinlerinde genelde “yok hissi” yaratan ten rengi rujların trend olması bekleniyor. Bulaşmaması, kalıcı olması ve fotoğraflarda parlamaması açısından parlatıcı etkili rujlar yerine mat özellikli ruj uygulaması da daha doğru bir seçim olarak görünüyor.

4) Pembe Yanaklar

2021’de de makyaj bazları gözlerde ve ten makyajlarında mucizeler yaratıyor. Yumuşak ve sade makyajlarda genelde şeftali tonlarında, bronz bakır ya da uçuk pembe allıklar tercih ediliyor. Allık tonunun koyulaşması ciltte gereksiz bir renk tabakası yaratarak makyajın doğallığını önlüyor. Bu nedenle makyaj bazları kullanılarak soft renkli allıkların uçup gitmesini engellemek gerekiyor.

5) Bronzer’ların Yükselişi

Sıcak renk tonlarına sahip bronzer kullanımı yaz mevsiminde uygulanan gelin makyajlarının olmazsa olmaz detaylarından. Elmacık kemiklerine, alna, çene çizgisi ve göz kapağına uygulanan bronzer ile doğal bir görünüm elde ediliyor. Bronz, şeftali, pembe ve altın tonlarında bronzer uygulaması artık her mevsimde tercih ediliyor. Son zamanların trendi olan altın parıltılı bronzerlar ise esmer ya da hafif bronzlaşmış gelin adayları için doğru bir tercih olabilir.

6) Vücut Makyajına Dikkat

Makyaj söz konusu olduğunda yalnızca yüz makyajından bahsetmek yanlış olur. Dekolte bölgelerine yapılan küçük dokunuşlar vücudun yüz ile bütünleşmesini sağlar. Aksi takdirde yüzdeki makyaj vücutla uyum sağlamaz ve maske gibi durabilir. Highlighter ve bronzer uygulaması dekolteli gelinliklerde yalnızca yüze değil köprücük kemiği ve omuzlara da yapılmalıdır.

7) Eyeliner Kullanımı

2021’de eyeliner’la geri dönüyor. Gelin makyajında kullanılan eyeliner uygulamasının ise iddialı ve kalın çizgili olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Eyeliner’ın kuyruklu ve abartılı uygulanması, uçuk renklerdeki göz makyajının masumiyetine gölge düşürebilir.

8) Porselen Makyaj

Porselen gelin makyajını diğer makyajlardan ayıran en önemli özelliği kullanılan malzemelerin daha kalıcı olmasıdır. Eğer yaz mevsiminde evlenecekseniz makyaj altı bazları ile desteklenen porselen gelin makyajlarını pastel tonlarda seçmenizde fayda var.

9) Makyajla Uyumlu Saçlar

2021’de abartılı topuzlar yerine salaş ve örgülü modeller tercih ediliyor. Özellikle kır ya da kumsal düğünlerinde gelin saçlarında simler, taşlı tokalar yerine çiçeklerden oluşan tokalar ve taçlar kullanabilir. Doğal bir görünüm yalnızca makyajla olmayacağı için bu temaya saçların da eşlik etmesi gerekiyor. Makyajda nasıl ten rengine yakın, doğal tonlar kullanıldıysa saçlarda da aynı şekilde abartıdan uzaklaşmak önem taşıyor.

10) Doğal Gelinlere Özel Tasarım Takılar

2021 gelinlerinde abartılı takılar yerine daha sade ya da tek parça gelin takıları tercih ediliyor. Makyajda kullanılan sedef, fildişi, inci gibi renk detaylarına takılarda da yer vermek mümkün. Küçük taşlı minimal küpeler ya da modern tasarımlı gelinliklerle ear cuff denilen kulağı saran iddialı sayılabilecek küpeler, sırt dekolteli gelinliklerle inci detaylı sırt dekolteli kolyeler, bohem gelinliklerle kol üstü bileklikler, yeni nesil sade ve doğal gelin makyajı ile mükemmel uyum sağlıyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir